Gayrettepe 3. Havalimanı Metro Hattı Ne Zaman AçılacakTürkiye’nin en büyük ve en prestiji projeleri arasında yer alan İstanbul 3. Havalimanı projesi açılışı için geri sayım devam ediyor.

İstanbul 3. Havalimanı açılış töreni planlandığı üzere 29 Ekim 2018 tarihinde yapılacak. Açılış için gün sayan projede ulaşım çözümleri de geliştiriliyor.

İstanbul Yeni Havalimanı için karayolu ulaşım ağı tamamlanırken raylı sistemler üzerinde ise çalışmalar devam ediyor. Gayrettepe İstanbul 3. Havalimanı metro ihalesi süreci tamamlanarak çalışmalara başlanmıştı. Peki, yeni metro hattı ne zaman devreye girecek, güzergahı neresi?

3 Havalimanı Metro Ne Zaman Bitecek?

Halkalı Arnavutköy 3 Havalimanı Raylı Sistem Hattı için şu anda planlanan tamamlanma süresi 2019 yıl sonu olarak belirlenmiş durumda. Gayrettepe 3. Havalimanı metro inşaatı için çalışmalar tüm hızı ile devam ederken karayolu ulaşım ağları tamamlandı.

29 Ekim tarihinde açılışı olarak İstanbul Yeni Havalimanı için ulaşımı kolaylaştırmak adına başlatılan Yeni Havalimanı Halkalı metro hattı için ise ekipler çalışmaya devam ediyor. 3 havalimanı Gayrettepe metrosunun çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor ve ekipler 2019 yıl sonuna kadar yeni metro hattının yolcu taşımaya başlayacağını belirtiyor.

  1. Havalimanı Metro Hattı Durakları

Gayrettepe
Kağıthane
Hasdal
Kemerburgaz
Göktürk
İhsaniye
Yeni Havalimanı 1
Yeni Havalimanı 2
Yeni Havalimanı 3

Gayrettepe – Kemerburgaz – Yeni Havalimanı Metro Hattı Entegrasyon Noktaları

Gayrettepe İstasyonu’nda Metrobüs ve Şişhane – Taksim – 4.Levent – Hacıosman Metro Hattı ile,

Kağıthane İstasyonun’da Kabataş – Beşiktaş – Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro Hattı ile entegre olacak.

Kaynak : Emlak365.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.