Peker’den Bakan Yardımcısı Dursun’a Tam DestekUlaştırma ve Demiryolu Sendikası, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakan Yardımcılığına atanan Sivaslı Selim Dursun’u makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun’un nazik ve sıcak karşılamasından sonra, Ulaşrtırma İş kolu Sendika Genel Başkanı Abdullah Peker öncelikle, TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğüne destek vermesi noktasında Bakan Yardımcısı Dursun’a taleplerini iletti.

Bilindigi üzere TÜDEMSAŞ, Sivas’ın istihdam konusunda can damarı, yetişmiş eleman ve teknik donanıma sahip, kendi alanında Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın da sayılı kuruluşları arasında yer almaktadır. Bu güzide kurumun atıl durumdan kurtarılarak üretime hızla geçmesi gerekmektedir. Dogrudan Bakanlığa Bağlı olan TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü için Bakan Yardımcısı Dursun’nun elinden gelen herşeyi yapacağı noktasında hiç bir şüphe bulunmamaktadır.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun kişilik olarakta beyfendi ve nazik bir insandır. Yıllardır Ulaştırma Bakanlığında bir çok birimde hizmet vermiştir. Önceki Yıllar içinde bir süre TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü görevinde de bulunan Bakan Yardımcısı Selim Dursun, kurumu en iyi tanıyan bürokratlarımızdan biridir.

İşsizlik Ülkemizin en büyük sorunu olduğu gibi Sivas’ında en büyük sorunları arasında yer almaktadır, çözüm TÜDEMSAŞ’ın ileri seviyede üretim yapar hale getirilerek, hem ülke hem de Sivas ekonomisine katkı sağlamasıdır. Yeni nesil vagonların TÜDEMSAŞ’ta üretimine başlanarak atıl durumdan kurtarılması Sivas’ın işsizlik sorununada çare olacaktır.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun’a konulara gösterdiği duyarlılıktan dolayı Ulaştırma Ve Demiryolu Sendikası Genel Merkezi olarak teşekkürlerimizi iletiyor, her zaman kendisinin destekcisi olacağımızı buradan deklare ediyorum.” Ulaştırma ve Demiryolu Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker.

Reklamlar