Tekirdağ’da Yaşanan Tren Faciasında 2 Makiniste GözaltıEdirne Uzunköprü ile İstanbul Halkalı arasında 362 yolcu ve 6 personel ile sefer yapan trenin 5 vagonu Tekirdağ’ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi’nde aşırı yağış nedeniyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalması sonucu raydan çıkarak devrildi.

Çorlu Cumhuriyet Başavcılığı’nın talimatıyla tren kazasının 2 makinisti hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi. Kazayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlatıldığı belirtildirilirken, Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamada; yoldaki kontroller Nisan ayında yapılmış. Saat 14:20’den sonra düşen aşırı yağıştan dolayı tren raylarıyla yol arasındaki malzemeyi götürmüştür ifadelerine yer verildi.

Sabaha kadar sürdürülen arama- kurtarma çalışmalarının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, üzücü olayda 24 kişinin öldüğünü açıkladı. Yaralanan 318 kişiden 194’ünün ayakta tedavi edildiğini, 124’ünün ise çeşitli hastanelerde tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Reklamlar1 Comment

  1. merhumlara rahmet yaralılara şifa dilerim.Bu olaydan dmy yetkilileri ders almışmıdır?zayıf yolu ve hava raporunu ciddiye alan yokmu?

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.