Tekirdağ’daki Tren Faciasında Devrilen Vagonlar KaldırıldıTekirdağ’ın Çorlu ilçesinde meydana gelen tren kazasının ardından Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ekipleri devrilen vagonların kaldırılması için çalışma başlattı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 1. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 30 kişilik dray ekibi , çalışmalar öncesi kazanın olduğu bölgedeki kataner hattını pasif hale getirdi. Daha sonra, bölgeye demiryolu ile gönderilen vinçler çalışmaya başladı. İş makinelerinin de destek verdiği ve güçlükle sürdürülen çalışmalarda, iş makineleriyle kaldırılan vagonlar, bölgeye demiryolu ile gönderilen vinçlerle önce Çorlu Tren İstasyonu’na, buradan da TIR’lara yüklenerek İzmit Makine ve Kimya Enstitüsü’ne gönderildi.

Edirne Uzunköprü- İstanbul Halkalı seferini yapan, 362 yolcu ve 6 personelin bulunduğu yolcu treninin 5 vagonu, geçen pazar günü, Tekirdağ’ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki kırsal Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak, devrilmiş, kazada 24 kişi yaşamını yitirmiş, 341 kişi de yaralanmışdı.

Reklamlar