TÜDEMSAŞ Nasıl Bir Yol İzleyecek

Sivas´ın önemli kuruluşları arasında yer alan Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi Anonim Şirketi´nin (TÜDEMSAŞ), Türkiye´nin 2023 vizyonu doğrultusunda nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.


Dünya standartlarında, gelişen teknolojiye uygun kalitede ekonomik vagon üretimi yaparak ülke ekonomisine katkı sunmayı hedefleyen TÜDEMSAŞ´ın Mayıs ayında göreve başlayan Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu ile bu amaca ulaşıp ulaşamayacağı sorgulanıyor.

Demiryolu sanayisinde birçok ilki başarmış olan Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi Anonim Şirketi´nin (TÜDEMSAŞ), 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi hedefleyen ülkemizin bu amacına ulaşmasında nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

1939´DA ‘SİVAS CER ATÖLYESİ´ ADIYLA KURULDU

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü´nün kullandığı buharlı lokomotif ve yük vagonlarının onarımlarının yapılması amacıyla 1939 yılında ‘Sivas Cer Atölyesi´ adıyla kurulan TÜDEMSAŞ; geçmiş yıllarda yeni yatırımlar yaparak Sivas´ın ekonomisinin güçlenmesine ciddi derecede katkıda bulunmuştu.

BAŞOĞLU´NUN PERFORMANSI MERAK EDİLİYOR

Sivas´ın öncü şirketleri arasında yer alan ve dünya standartlarında, gelişen teknolojiye uygun kalitede ekonomik vagon üretimi yaparak ülke ekonomisine katkı sunmayı hedefleyen TÜDEMSAŞ´ın yaklaşık 2 ay önce göreve başlayan Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu ile bu amaca ulaşıp ulaşmayacağı merak ediliyor.

Yük vagonu sektöründe dünyada etkin, bölgesinde ise lider şirket olmayı isteyen TÜDEMSAŞ´ın Kovalı mevkiine kurulacak ve her parselinde demir yolu kılçık hattı olacak olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile entegre olabilmek için ne şekilde çalışma yürüteceği konuşuluyor.

TÜDEMSAŞ´TA PERSONEL VE DONANIMSAL ANLAMDA SIKINTI YOK

Uzun yıllara dayalı iş tecrübesi, bilgi birikimi ve teknik donanımı sayesinde ihtiyaç duyulan her türlü yük vagonunu, kısa süre içerisinde ve büyük miktarlarda üretebilecek kapasitede olan TÜDEMSAŞ´ın personel ve donanımsal anlamda herhangi bir sıkıntısının olmadığı biliniyor. Yönetimsel açıdan da aynı ivmeyi yakalaması beklenen TÜDEMSAŞ´ın il ve ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunması isteniyor.

Kaynak : www.buyuksivas.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar