BURULAŞ Otobüs Şoförleri Eğitimleri Devam Ediyor

BURULAŞ Akademi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğünün ağustos ayı içinde ortaklaşa gerçekleştirdiği paket eğitim programları yapıldı. Yıllık eğitim planları ve ihtiyaca yönelik acil eğitimler ile yıl içinde sürekli eğitime tabi tutulan BURULAŞ otobüs şoförlerine bu kapsamda psikolog, sosyolog, sosyal hizmetler uzmanları ve konusunda uzman eğitmenler tarafından engelli yolcularımızla iletişim, toplumsal cinsiyet ayrımı ve şiddet, yolcu şikayetleri ve iletişim, stres azaltma teknikleri gibi konu başlıklarında çeşitli hususlara değinildi.


BURULAŞ Akademi yöneticisi Uğur Koç, tüm vatandaşlarımıza olduğu gibi engelli yolcularımıza da üstün hizmet vermek çabasında olduklarını, öncelikle yolcu ile iletişimde olan satış ve hizmet noktalarında çalışan personele önümüzdeki günlerde işaret dili eğitimi verilmesi konusunda da planlama yaptıklarını söyledi. Gün içerisinde yolcularımızın sürekli çeşitli soru ve istekleri ile birlikte bir yandan da araç kullanmak ve trafik stresi ile mücadele etmek zorunda olan şoförlerimizin mesleki ve kurumsal kişisel gelişimlerini sağlamak için çeşitli eğitimlerin uygulandığı BURULAŞ Akademide eylül ayı içinde de şoför eğitimlerine devam edilecek.

BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, eğitime büyük önem verdiklerini, kaliteli ve zamanında hizmetinde ancak kalifiye personel ile sağlanacağını söyledi. Bu nedenle kendileri için büyük önem arz eden BURULAŞ Akademi projesini hayata geçirdiklerini böylece hem eğitim veren hem de ulaşım sektöründe belgelendirme yapacak olan bir yapıya dönüşeceklerini vurguladı. Kamu ve özel sektörden birçok paydaş ve iş ortağı ile birlikte hareket ederek çalışmalarını sürdürecek olan BURULAŞ Akademi ulaşım sektöründe eğitimde referans marka olarak yoluna devam edecektir.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar