İstanbul Raylı Sistemler Haritasına Erişmek Çok KolayMetro İstanbul’un odaklı işletmecilik ve toplu taşımacılıkta hizmet kalitesini yükseltmek amacı ile yapılan çalışmaların en önemlilerinden birisi olan Raylı Sistemler Ağ Haritasına tüm istasyonlardan, araçlardan ve Metro İstanbul’un internet sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

2006 yılından itibaren raylı sistem hatlarımızda dağıtımına başlanan Raylı Sistemler Ağ Haritası ile İstanbul’da işletmede bulunan raylı sistemler, metrobüs ve inşaatı devam eden raylı sistemlere ait istasyonları ve entegrasyon noktalarını görebilir, yolculuk planınıza göre en uygun aktarma imkanlarını kurgulayabilirsiniz. Kullanımına başlandığı ilk günden bu yana, yolcu ve sistem ihtiyaçlarına göre güncellenerek geliştirilen ve İstanbul’un raylı sistemlerdeki gelecek vizyonu üzerine kurgulanan haritalarımızın dijital versiyonları ile istasyonlardaki erişilebilirlik seçenekleri, inşa halindeki hatlar, vizyon haritası ve kısmi görme engelliler için kontrast harita tasarımlarına da ulaşabilirsiniz.

Ağ haritalarına istasyonların tamamında güvenlik görevlilerinden basılı olarak temin edebilir, metro hatlarının turnike ve peron bölgelerinde bulunan, sabit ve dijital info panolarda inceleyebilirsiniz. Ayrıca, yolculuğunuz esnasında yararlanabilmeniz için tüm metro ve tramvay araçlarının kapı bölgelerinde en az 1 adet ağ haritası bulunmaktadır.

Reklamlar