Metro İstanbul 30 Yaşında!

Metro İstanbul, 30 yıl önce, 16 Ağustos 1988 tarihinde başladığı yolculuğa, günlük 2 milyonun üzerinde yolcu ve 2.700’ün üzerinde çalışanıyla büyüyerek devam ediyor.

Metro İstanbul’un 30 yıllık yolculuğunda raylı sistem ağını sürekli geliştirerek, kent içi toplu taşımacılıkta sektör bazında “en büyük şirket” olmayı, raylı sistem taşımacılığında ise dünyanın örnek aldığı bir “marka” olmayı başardı. Metro İstanbul daha büyük başarılara ulaşmak, ülkemizin 2023 hedeflerine yakışır “yerli ve milli” projeleri hayata geçirmek için yoluna aynı azim ve kararlılıkla devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 1100 km raylı sistem hedefini gerçeğe dönüştürecek kurumsal yapısıyla, 30 yıllık tecrübesiyle ve ilk günkü heyecanla İstanbul’u geleceğe taşımaya hazır.

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.