MOTAŞ’tan Bayram Yoğunluğuna Ek Seferli Çözüm

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Toplu Taşıma Hizmetleri MOTAŞ Genel Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle bir dizi önlem aldı. Önlemler çerçevesinde yoğunluk yaşanan bölgelerde ek seferler düzenlenecek.

Konuyla ilgili MOTAŞ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yoğunluğun olacağı öngörülen bölgelere ek seferler düzenleneceği, ek seferlerin yeterli olmayacağı düşünülen güzergâhlar için de yedekte yeterli sayıda araç ve personelin hazır bekletileceği vurgulandı.

Açıklamada; “alınan tedbirler kapsamında Bayram dolayısıyla Şehir Mezarlığına ek seferler düzenleyeceğiz. Mezarlık ziyaretlerinde oluşacak yoğunluk göz önüne alınarak Bayram Arefesinde ve bayram boyunca Şehir Mezarlığı güzergâhına ek seferler yapılacaktır. Şehir Mezarlığı’na gidecek araçlarımız her 10 dakikada bir Araştırma Durağından kalkış yapacaktır. İhtiyaç halinde yedekte bekleyen araçlarımız ek sefer yapacaklardır” bilgilerine yer verilerek geri bildirimler için MOTAŞ Çağrı Merkezinin 502 2 502 numaralı telefonuna başvurulması gerektiğinin altı çizildi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.