Pendik Sabiha Gökçen Metrosu Ne Zaman AçılacakSabiha Gökçen metro inşaatı tüm hızı ile devam ediyor. Sabiha Gökçen Havaalanı-Kaynarca (Tavşantepe) Metro Hattı inşaatında çalışmalar devam ederken vatandaşda yeni metro hattı güzergahı ve açılış tarihi hakkında araştırma yapıyor.

KAYNARCA SABİHA GÖKÇEN METROSU NE ZAMAN AÇILACAK?
2015 yılının Şubat ayında ihale süreci tamamlanan Sabiha Gökçen metrosu için çalışmalar aynı yılın Mart ayında başlamıştı. Daha önce açıklanan İstanbul yeni metro haritası içerisinde hattın açılış tarihi 2018 yılı olarak görülüyor.

Proje hayata geçirildiği anda Kadıköy Kartal metro hattı Pendik hattı üzerinden bu yeni metro hattına bağlanmış olacak. Yani Sabiha Gökçen metrosu ile Kadıköy Kartal metrosu birbirlerine Pendik hattı üzerinden bağlanacak. Tuzla metrosu ile Tavşantepe metrosu arasındaki mesafe 11 dakikaya düşecek. Kadıköy istasyonuna ulaşım süresi ise 51 dakikaya düşürülecek.

PENDİK’DEN HAVALİMANINA ULAŞIM 15 DAKİKAYA DÜŞECEK
Sabiha Gökçen metrosu hizmet vermeye başladığı anda Pendik’ten metroya binen bir yolcunun Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşım süresi 15 dakikaya düşecek. Tek yönlü olarak saatte 62 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak metro hattı günlük 2 milyon 225 bin yolcu taşıma kapasitesi ile İstanbullulara hizmet verecek.

SABİHA GÖKÇEN METRO HATTI NEREDEN GEÇECEK?
Kaynarca Sabiha Gökçen metrosu durakları şu şekilde oluşturulacak;
-Kaynarca
-Hastane
-Şeyhli
-Sanayi
-Sabiha Gökçen Havalimanı


Kaynak : Emlakkulisi.com

Reklamlar