Yeni Bir Tren Faciasının Eşiğinden Dönülmüştü! Bakanlıktan Açıklama GeldiAydın’ın Kuyucak ile Denizli’nin Sarayköy istasyonları arasındaki demiryolu hattının aşırı yağışın sele dönüşerek hasar görmesi nedeniyle 30 Temmuz 2018 tarihinde saat 19.40’ dan itibaren tren trafiğine kapatılmasıyla ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu demiryolu hattı, çalışmaların tamamlanmasının ardından 31 Temmuz 2018 (Bugün) tarihinde saat 04.10’den itibaren yeniden tren trafiğine açılmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın M. Cahit Turhan, son dönemde ülke çapında artan aşırı yağışlar nedeniyle ulaşımı etkileyecek herhangi bir durumla karşılaşılmaması amacıyla bakım ekipleri tarafından kontrollerin artırılması talimatı vermiştir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının açıklamasında şunlar kaydedildi:

30.07.2018 tarihinde Aydın’ın Kuyucak ile Denizli’nin Sarayköy istasyonları arasındaki Km. 217+380 ile 190+100 arasındaki hattan sorumlu demiryolu bakım ve kontrol personeli tarafından, aşırı yağışın sele dönüşerek demiryolunun hasar gördüğü tespit edilmiş ve saat 19.40’ dan itibaren tren trafiğine kapatılmıştır.

Durumun son anda fark edilmesi veya makinistler fark edip kazayı önledi gibi bir durum söz konusu değildir.

 

Reklamlar