Yozgat’ın YHT ve Havalimanı Projeleri’nde Çalışmalar Hızla Devam EdiyorYozgat’ın önemli kazanımlarından olan “Yüksek Hızlı Tren” ve “Havalimanı Projeleri”nde çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Bayramlarda sevdiklerine kavuşma hayali ile memleketi Yozgat’a ulaşmak isteyenler 2019 yılında Yüksek Hızlı Trenle daha hızlı seyahet etme şansı bulacak. Aynı şekilde Havalimanı Projesi’nin de proje tarihinden önce tamamlanması planlanıyor.

Yozgat’a son 15 yılda kazandırılan mega yatırımlardan olan Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin 2019 yılında, Hava Limanı Projesi’nin de 2020 yılında tamamlanması planlanıyor. Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, projelerle ilgili yaptığı açıklamalarda her fırsatta Yozgat’ın farklı bir kulvara yol alacağını vurguluyor. Bu projeler tamamlandığında Yozgatlı bir dahaki bayramda sevdiklerine daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmanın da ayrıcalığını yaşayacak.

“ÇALIŞMALAR TAM GAZ”
Kurban Bayramı arefesinde Yozgatlı’nın yaşadığı en önemli sıkıntılardan bir tanesi olan ulaşım problemini gündeme getirerek, Yozgatlı’nın Türkiye ve dünya ile bağını kuvvetlendirecek Yüksek Hızlı Tren ve Hava Limanı Projelerinin son durumunu değerlendirelim istedik.

Ankara-Yozgat-Sivas bağlantılı Yüksek Hızlı Tren Projesinin Yerköy-Sivas hattını oluşturan 245 kilometresinde de çalışmalar tamgaz devam ediyor. Yaklaşık 2 ay önce başlayan ray döşeme çalışmalarının tamamlanması ile büyük oranda proje tamamlanmış olacak ve 2019 yılının ilk yarısından itibaren deneme sürüşlerine başlanacak.

“BOZOK HAVALİMANI UÇURACAK”
Yaklaşık 2 ay önce o dönemin Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından temeli atılan Bozok Havalimanı Projesi’nde de çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Anayasa Komisyon Başkanı Bekir Bozdağ’ın da katkıları ile temeli atılan ve Yozgat Milletvekillerinin de yakinen takip ettiği önemli projelerden bir tanesi olan Bozok Havalimanı, Yozgat’ı dünyayla başlayacak önemli çalışmalardan bir tanesi. Bozdağ, 2020 yılına kadar 3. Bozok OSB’nin de tamamlanması ile bölgede ciddi bir kalkınma hamlesinin başlayacağını dile getirdi.

Proje, yeni bayramlarda Yozgatlıların sevdiklerine ulaşmasında yeni bir devrin de başlangıcı olacak.

Kaynak : www.yozgatcamlik.com

Reklamlar