3. Havalimanı’na 2019’da Yeni Turizm Tesisleri GelecekAçıldığında yıllık 90 milyon yolcu ağırlayacak İstanbul Yeni Havalimanı çevresine yatırımlar artıyor. ISTTA Başkanı Halil Kormaz, “2019’da yeni oteller açılmasını bekliyoruz” dedi.

İlk etabı 29 Ekim’de açılacak 3. Havalimanı, yerli ve yabancı yatırımcıların radarında. İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) Başkanı Halil Korkmaz, ilk etapta 90 milyon yolcuya ev sahipliği yapması beklenen havalimanı civarına yeni tesisler açmak için yatırımcıların algısının açık olduğunu belirterek, “2019 yılında yeni otellerin açılacağını düşüyoruz” diye konuştu. Millet Bahçesi ve sosyal donatıların yer alacağı Atatürk Havalimanı arazisinin de daha verimli kullanabileceğini dile getiren Korkmaz şunları kaydetti: “Havalimanının taşınması bölgedeki oteller için dezavantaj değil, avantaj. O bölgede bir kongre vadisi oluşuyor. Kongre turizmi yeniden canlandırılırsa AHL çevresindeki oteller kongre turizminin avantajlarından faydalanacak.”

OTEL DOLULUK ORANI KATLANDI

Türkiye turizmindeki olumlu seyrin İstanbul turizmi için de geçerli olduğuna dikkat çeken Korkmaz, “İstanbul’daki oda dolulukları temmuzda 2016 temmuzuna göre 2 katına çıkarak % 80’lere ulaştığını sözlerine ekledi.

Reklamlar