3. Havalimanı’nın Açılış Tarihi DeğişmeyecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’a hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Havalimanı’nın açılışının ertelendiğine dair haberlerle ilgili soruyu “Öyle bir şey yok. Dün zaten oradaydım. Tekraren arkadaşlarımıza sordum. 29 Ekim’de inşallah açılışını yapacağız” sözleriyle cevapladı ve şöyle devam etti:

“Yeni havalimanı 29 Ekim’de açılacak”

Tarihde değişiklik yok açılış 29 Ekim’de yapılacak. Şu anda bulunduğumuz Atatürk Havalimanı bir anda devreden çıkmayacak. Bir geçiş süreci var bunun. Üçüncü Havalimanı’nda bu geçiş süreci içerisinde bura ile müşterek olarak bu süreci işletecekler onun için 29 Ekim şu anda oranın açılış tarihidir. Test çalışmalarını TEKNOFEST ile malum yaptık. Daha önce biz bizzat oraya indik. Bir defa terminal binası herşeyi ile hazır durumda. Pist gayet güzel hatta beraber indiğimiz pilot arkadaşlara da sordum onlar da pistin çok kaliteli olduğundan bahsetti. Tabi bu pistlerin sayısı ne olacak bu arada onlar da artacak onun çalışmaları da devam ediyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.