ARUS Üyeleri İle Beraber Innotrans 2018 Fuarı’ndaydıİki yılda bir düzenlenen Avrupa’nın en büyük uluslararası ulaşım teknolojileri, sistemleri ve araçları fuarı Innotrans 17 -22 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlendi.

InnoTrans 2018 demiryolu teknolojileri, altyapı, tünel inşaatı ve yolcu taşıma alanında yapılan yenilikler ve firmaların geldikleri son noktaları sergiledikleri, dünya çapında ‘demiryolu’ alanında gerçekleştirilen en büyük fuar olma niteliğini taşıyor.

Bu yıl, Berlin’de 3.000’den fazla katılımcı, dünyanın en büyük demiryolu etkinliğinde, ürünlerini 200.000 metrekarelik alanda olmak üzere 41 Salonda ve 3.500 metrelik hareketli raylar üzerinde gerçekleşti.

Türkiye’den 45 firmanın stand açtığı fuarda Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi URGE Projesi kapsamında 20 firma ile ziyaretçi olarak yer aldı.

Fuar ziyaretine ek olarak Almanya Türk Büyükelçiliği ziyareti, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti, Avusturya Raylı Sistemler Kümelenmesi B2B toplantıları ve Almanya Raylı Sistemler Birliği B2B toplantıları ile birçok iş görüşmesi yapıldı. Ayrıca ERCI (European Railway Clusters Initiative) üyelik başvurusu ve sunumu gerçekleştirilirdi.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.