Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda Çalışmalar Sürüyor

AK Parti Tarsus ilçe Başkanı İbrahim Gül, Tarsus’ta yapılmakta olan Türkiye‘nin ilk bölgesel, büyüklük bakımından ise ikinci havalimanı unvanına sahip olacak Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.


İlçe Başkanı İbrahim Gül, bazı çevrelerin havalimanında inşaat çalışmalarının durduğuna ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, gazeteciler ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gittiği havalimanı inşaat çalışmaları hakkında yüklenici firmanın görevlileriyle görüştü.

Yüklenici firma olan Bayburt inşaat yetkilileri, Çukurova Havalimanı’nın 60 ve 45 metre genişliğinde, her biri 3 bin 500 metre uzunluğunda iki pisti olacağını ve bu pistlerin yapım çalışmalarının aynı tempoda yapılmakta olduğunu belirterek, “Çukurova havalimanı inşaatında çalışmalar devam ediyor. Proje kapsamında karayolu ve demiryolu bağlantısıyla yolcuların havalimanına kolay ulaşımları sağlanacaktır. Adana-Mersin arasındaki D-400 karayoluna havalimanından direkt bağlantı olacak ve bu bağlamda 40 metre genişliğinde 16 kilometrelik yol yapım çalışması devam ediyor. Bununla birlikte karayoluyla beraber gelecek olan demiryolu hattı da projenin kapsamı içerisinde yer almaktadır. Mersin ve Adana’dan çıkan yolcular kolaylıkla havalimanına ulaşabilecekler” diye konuştu.

Firma yetkilileri, köy yolları için 8 adet üst geçit yapacaklarını belirterek, alt ve üstyapı tesisleri yapımı inşaatı süren Çukurova Havalimanı’nda altyapı çalışmalarında yüzde 40 seviyesine ulaşıldığını bildirdiler.

AK Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül ise, son günlerde özellikle Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırılarla birlikte Çukurova Bölgesel havalimanında inşaat çalışmalarının durduğuna yönelik haberlerin kasıtlı olarak çıkarılmakta olduğunu belirterek, havalimanında devam eden inşaat çalışmalarını gazetecilerle birlikte incelediklerini söyledi.

Firma yetkilileriyle bir araya gelip, kendileriyle sohbet ettiklerini, çalışmalar hakkında bilgi aldıklarını vurgulayan İbrahim Gül ve beraberindekiler, daha sonra Çukurova Havalimanı Altyapı Tesisleri Yapımı ile Çukurova Havalimanı Üstyapı Tesisleri Yapımı inşaatında incelemelerde bulundu.

Kaynak : www.tarsusakdeniz.com


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar