Kanal İstanbul Projesi İle 22 Milyon Metrekare Arazi TOKİ’ye DevredilecekTürkiye’nin en büyük projesi olarak öne çıkan Kanal İstanbul ihalesi için tarih yaklaştıkça yeni detaylar da ortaya çıkıyor.

Kanal İstanbul projesi için geri sayım tüm hızı ile devam ediyor. Kasım ayında ilk kazmanın vurulacağı açıklanan dev projenin etrafında kurulacak şehir içinde çalışmalar tüm hızı ile sürüyor.

Kanal İstanbul Mutlaka Yapılacak!
Proje hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan “Proje, finansmanı itibarıyla 22 milyon metrekare arazinin TOKİ’ye devriyle tamamlanıyor. Bu projeyle Karadeniz’i Marmara’ya bağlıyoruz ve iki tane butik şehir kuruyoruz.

Dikey mimarinin değil, yatay mimarinin egemen olduğu bir şehircilik anlayışını hâkim kılacağız. Yap-işlet-devret ya da kamu özel ortaklığıyla projeyi hayata geçireceğiz. Bu projeyi olmazsa olmaz görüyoruz ve yapacağız. Kanal İstanbul stratejik bir projedir.” diyerek kararlılıklarını vurguladı.

Kanal İstanbul TOKİ İçin Büyük Sınav Olacak
TOKİ proje hayata geçirildiği anda kendisine devredilen 22 milyon metrekarelik arazi üzerinde yeni projeler hayata geçirilecek. Şehrin iki yanında inşa edilecek modern şehrin yanı sıra peyzaj ve alt yapı çalışmaları da TOKİ himayesinde gerçekleştirilecek.

Kaynak : Emlak365.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.