Konya’da 40 Metre Genişliğindeki Gazze Caddesi’nde Sona Gelindi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram’ın en geniş caddesi olacak Gazze Caddesi’ndeki çalışmalarda sona geldi. Çalışmalar kapsamında asfaltın binder tabakası tamamlandı ve araç trafiğine açıldı. Yılsonuna kadar tamamlanması hedeflenen cadde, Meram Yeni Yol ile Antalya Çevre Yolu arasında yeni bir bağlantı olacak.

Antalya Çevre Yolu ile şehir merkezini birbirine bağlayacak ve Meram’ın en geniş caddesi olacak Gazze Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Caddedeki çalışmalar kapsamında asfaltın binder tabakası tamamlanarak araç trafiğine açılırken Antalya Çevre Yolu Giriş Kavşağı da düzenlendi. Bölgede konutların tamamlanan yerlerindeki kaldırım çalışmaları ise devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram ile Selçukluyu birbirine bağlayacak önemli bir caddeyi şehre kazandırdıklarını belirterek, “Meram bölgesine 40 metre genişliğinde önemli bir cadde kazandırdık. Kamulaştırmalarla birlikte 20 milyon liraya mal olacak cadde ile bölgede bir ana arter oluşturuyoruz ve mevcut ana arterlerimizi ring haline getiriyoruz. Caddenin ilk etabındaki 2 bin 300 metrelik kısmın altyapı çalışmaları ve asfaltın binder tabakası tamamlandı ve trafiğe açıldı. İkinci etapta kalan bir kilometrelik kısımla da Meram Belediyesi’nden Ağır Bakım’a kadar kamulaştırma faaliyetleri yürütülüyor. Böylece bisiklet yolu, kaldırımları, refüjü ve kaliteli asfaltıyla yaklaşık 3 buçuk kilometrelik caddemiz tamamlandığında Meram Yeni Yol ile Antalya Çevre Yolu arasında yeni bir bağlantı, etrafında imar yapılaşmasını hareketlendirecek yeni bir ana cadde olacak. İnşallah yılsonuna kadar Gazze Caddesi’ndeki tüm çalışmalar tamamlanacak” dedi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.