Şanlıurfa’da Troleybüs Durakları Yapıldı, Engelliler Unutuldu!

Şanlıurfa Büyükşehir Beleidyesi tarafından hayata geçirilen Troleybüs Projesi kapsamında yapılan durakların engelli bireyler ve bebek arabası kullanan ebeveynler için uygun olmadığı görüldü. Belediyenin proje faaliyete geçmeden bu mağduriyetin önüne geçmesi istendi. Yetkililer hemen harekete geçti.


Şanlıurfa’da ulaşımı kolaylaştırmak için troleybüs dönemi başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen proje kapsamında yollarda genişletme çalışması ve duraklar yapıldı. Yapılan duraklar engelli vatandaşlar ve bebek arabası kullanan ebeveynler için adeta hayal kırıklığı oldu. Gişelerin tekerlekli sandalye ve bebek arabalarının geçişi için uygun olmadığı görüldü.

Sosyal medyada tepkiyle karşılanan durum ile ilgili yetkililerin henüz proje hizmete sunulmadan düzenleme yapılması istendi.

Tepkilerin ardından yüklenici firma hemen harekete geçti. Mevcut engelli geçişi olduğu ancak 85 cm. yerine 30 cm. geçiş yapılınca söküldüğü, 15 istasyonun hepsine engelli geçişinin yeniden yapılacağı öğrenildi.

PROJE HAKKINDA

Şanlıurfa’da yapmayı planladığımız 7 kilometre hat uzunluğuna sahip troleybüs projesi; 63 hat nolu Balıklıgöl Hattı’nda çalışacaktır.

200 kişi kapasiteli araçlarla hizmet verecek olan sistem, şuanki verilerle günlük 34 bin 500, 2030 yılında ise günlük 61 bin yolcuya hizmet vereceği düşünülerek toplam 75 bin yolcu kapasitesine göre projelendirilmiştir.

Kaynak : www.ajansurfa.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar