3. AR-GE İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, İstanbul’da Gerçekleşti

3 ar ge inovasyon zirvesi ve sergisi istanbul 551
3 ar ge inovasyon zirvesi ve sergisi istanbul 551

Türkiye’de yapılan Ar-Ge çalışmalarının ticarileşmesi noktasındaki sıkıntıları ortadan kaldırmayı ve sanayide dönüşümü gerçekleştirmeyi amaçlayan Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG); Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki teknopark, Ar-Ge merkezleri, kalkınma ajansları ve üniversite projelerini, “3. AR-GE & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi”nde bir araya getirdi.


17-18 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte; Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURULAŞ’ta  “3. AR-GE & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde yerini aldı.

Ulaşım, sağlık, uzay araştırmaları, savunma sanayi, enerji, iletişim ve çevre konulu birçok buluş ve icada ev sahipliği yapan 3. AR-GE & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde, iki gün boyunca 14 oturumda 60 konuşmacı yer aldı.

BURULAŞ Genel Müdür Mehmet Kürşat Çapar,  Bursa’nın ulaşım yeniliğini temsil ederek çevresel şartların yanı sıra yüksek kalite ve ulaşımda dijitalleşmenin önemini bir kez daha vurguladı. BURULAŞ’ın Bursa ulaşımında geliştirdiği ve gerçekleştirdiği uygulama ve sistemleri 3. AR-GE & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde katılımcılardan tam not aldı.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar