Başkentray’da 6 Vagon Kullanılmaya Başlandı

baskentrayda 6 vagon kullanilmaya baslandi
baskentrayda 6 vagon kullanilmaya baslandi

Sincan-Kayaş arasında hizmet veren Başkentray’da yolculardan gelen yoğun talep üzerine bazı seferlerde 6 vagon kullanılmaya başlandı.


Böylece, günlük işletilen 129 trenden 64 Başkentray dizisi çift setle işletilerek yolcu taşıma kapasitesi yüzde 50 artırıldı. Hafta sonu ve resmi tatiller dışında Sincan ve Kayaş’tan çeyrek kala ve çeyrek geçe saatlerde hareket eden Başkentray dizileri 2 set 6 vagonlu hale getirildi. Yeni düzenleme ile birlikte artık Başkentray seferlerinde trenler bir tek (üçlü vagon), bir çift (altılı vagon) setlerle hizmet veriyor.

Başkentray’da günde her 15 dakikada bir karşılıklı olarak sefer yapılırken hafta içinde 45 bin 500 yolcu taşınıyor. Başkentray’da işletmeye alındığı 12 Nisan tarihten bugüne kadar 5 milyon 200 bin yolcuya hizmet verildi. Ankarakart sisteminin geçerli olduğu Başkentray’a EGO otobüsleri, Ankaray ve metrodan aktarma da yapılabiliyor. Başkentray’da sinyalizasyon çalışmalarının tamamlanması ile tren saatlerinin sıklaştırılması ve sefer saatlerinin de yeniden düzenlemesinin planlandığı öğrenildi.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar