Eskişehir’de KPSS Adaylarına Ulaşım Ücretsiz

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 7 Ekim 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girecek adaylar için kent içi toplu taşımanın ücretsiz olacağını duyurdu. Yapılan açıklamada sınav giriş belgesini gösteren adayların Pazar günü 06.00 ile 13.00 arasında ulaşım hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabileceği belirtildi.


Eskişehir’de yaklaşık 25 bin kişinin gireceği KPSS Orta Öğretim Sınavı’nda adayların sınav yerlerine daha kolay ulaşabilmesi ve yaşanması muhtemel trafik yoğunluğunun önüne geçebilmek adına otobüs ve tramvaylar adaylara ücretsiz olarak hizmet verecek. Yapılan açıklamaya göre “7 Ekim 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek ve 25 bine yakın adayın katılması beklenen Kamu Personel Seçme Sınavı’na girecek adaylar için ulaşım desteği sağlanacaktır. Adayların sınav yerlerine kolay ulaşabilmesi adına sınav giriş belgesini gösteren hemşehrilerimiz 06.00 ile 13.00 arasında tramvay ve otobüsleri ücretsiz olarak kullanabilecekler. Sınav merkezlerine girişte trafik yoğunluğu yaşanmaması adına adayların toplu taşımayı tercih etmeleri önem arz etmektedir.” denildi.

Açıklamada ayrıca vatandaşlara sınav süresi boyunca adayların konsantrasyonlarını bozacak şekilde gürültü yapılmaması konusunda uyarıda bulunuldu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar