Sincan’a 2 Kilometrelik Tramvay Hattı GeliyorSincan Belediyesi, Ayaş Caddesi üzerine yapacağı iki kilometrelik tramvay hattı ile ilçenin iki ayrı yakasında bulunan metro ve Başkentray hatlarını birbirine bağlayacak

Sincan Belediyesi, ilçeye ulaşım anlamında devrim gibi bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Ayaş Caddesi üzerinden Fatih Mahallesi ve Sincan ilçe merkezi 2 kilometrelik tramvay hattı ile birbirine bağlanacak. Sincan’ın iki önemli noktası arasında köprü vazifesi görecek olan tramvay hattı ayrıca Sincan-Törekent Metrosu ile Başkentray’ı da birbirine bağlayacak. İki farklı raylı sisteme yine bir başka raylı sistemle ring hattı oluşturacak olan Sincan Belediyesi, bu sayede ilçenin iki farklı yakasını da birleştirecek.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
SABAH Ankara’ya konuşan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Bu proje Başkentray ile metroyu birleştirmeyi düşündüğümüz bir proje… Tabi çok maliyetli bir proje… Bir ilçe belediyesinin altından kalkmasının zor olduğu bir proje… Biz hem bu anlamdaki niyetimizi ortaya koymak hem de ilçemize bir değer katmak için ilk etapta iki kilometrelik bir hatla bu işe başlamak istiyoruz. Bu tramvay Sincan’a oluşturacağımız yeni meydan ile Fatih Metro İstasyonu’nu da birleştirecek. Proje ile ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” ifadelerini kullandı.

HER MAHALLEYE RİNG
Sincan’nın yakın zamanda ulaşımla ilgili bir probleminin kalmayacağını da belirten Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de ilçedeki tüm mahallelerden metroya ring seferleri yapmak için planlama yaptığını dile getirdi. Hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkan Ercan, ilçenin ulaşımla ilgili her türlü problemi ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yla istişare halinde olduklarını söyledi.

 

Kaynak : www.sabah.com.tr