TCDD 2. Bölge Müdürlüğünde Tesbit Edilen SorunlarUlaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, TCDD 2. Bölge Müdürlüğünde tesbit edilen sorunları açıkladı.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası’nın tesbit ettiği sorunlar şöyle;
1-Güvenlik görevlisi Zonguldak Gar ve Çatal ağzı garda personel eksikliği nedeniyle tek kişi çalışıyor.

2-Zonguldak ve Çatal ağzı Garda tek çalışan güvenlik görevlisi çok küçük bir odada kamera ekranları nedeniyle çok fazla radyasyon a maruz kalıyorlar .Bu bağlamda iki güvenlik görevlisi arkadaşımız biri pankreas kanseri diğer i kolon kanseri tedavisi gördüğünden arkadaşlar tedirgin ediyor.

3,-Bölgemiz Zonguldak Gar da TSI ile çalışıldığını,12-24 nöbet sistemi ile çalışıldığını tek hareket memuru çok ağır ve yorucu geçmesi ve kişisel ihtiyaçlarımız yemek v.s görülmediği.

4-Nakil döneminde hareket memuru ve İstasyon şefi atandığı halde,atanan memurların gelmeden Ankara ya veya başka yerlerde görevlendirmesi ama burda çalışıyor gözükmektedir personel var ama eksikliği

5-TSİ yerel kumanda masasında iki hareket memuru çalışması gerektiği halde tek olarak çalıştırılıp trafiği tehlikeye sokmak.

6-TCDD Taşımacılık A.Ş tarafından yürütülen tren hazırlama,yük takibi, koordinasyon gibi görevleri hiç bir eğitim almamış kişiler tarafından idare edilirken yaşanan aksaklıklar.

7-Lojistik Müdürlüklerinin yönetmeliğin sabit olduğu halde iş yerlerinde farklı sistemlerde çalışmaları.

8-Bölgemizde TSI sistemi ne geçildiği ,ara istasyonların kapalı olduğu halde oralardaki hareket memuru kadrolarının kumanda merkezi olan teşkilat garda vekalet olarak çalıştırılıp ücret alarak kurumun zarara uğratılması.

Tesbit etmiş olduğumuz sorunların acilen çözüme kavuşturulması noktasında TCDD Genel Müdürlüğü ve ,Bölge Müdürlüğünden gereken ilgiyi göstermeleri bekliyoruz.

Abdullah PEKER
Ulaştırma Ve Demir yolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!  1. ankarada trenlerin teknik muayenelerini yaapan uzman teknisyen sayısı az vede birkısmı başka şehire vekalet gönderiliyor..çalışma şartları ve görevin zor /önemli oluşu sebebiyle kişi sayısı artırılıp çalışma zorlukları kolaylaştırılmalıdır

  2. ankarada trenlerin teknik muayenelerini yaapan uzman teknisyen sayısı az vede birkısmı başka şehire vekalet gönderiliyor..çalışma şartları ve görevin zor /önemli oluşu sebebiyle kişi sayısı artırılıp çalışma zorlukları kolaylaştırılmalıdır

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.