TCDD Gibi Bir Kurum Raylı Sistemler Sempozyumuna Katılmıyor!Türkiye de milli kaynaklardan milli eserler üretme hamlesi yapılsın diye adeta seferberlik ilan ediliyor, Ülkenin Lisans veren tek Üniversitesi, KBÜ Raylı sistemler konu içerikli sempozyum yapıyor ancak ISERSE 2018 Sempozyumuna TCDD katılmıyor.

10-11-12 Ekim tarihlerinde Karabük Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmesi düşünülen raylı sistemler sempozyumuna TCDD  yanı sıra, ARUS gibi, Yerli Milli Platform gibi ülkenin önemli kurumların da katılmaması tam bir skandal olarak değerlendirildi.

Bugüne kadar Almanya, Pakistan, Sudan, Azerbaycan, Libya , Özbekistan ve İran gibi ülkelerin Üniversitelerinden uluslararası katılımların gerçekleştiği Raylı sistemler sempozyumuna, TCDD’nin katılım yapmamasının nedenleri sorgulanıyor.

Bilir kişiler “Ülkenin lisans seviyesinde yine ön lisans seviyesinde diploma veren, tek üniversitesi KBÜ ile hemen yanı başında ray üreten KARDEMİR varken Ülkenin ray tüketimi yapan amil firması TCDD kurumunun sempozyuma katılmayışı hoş değil “ görüşlerine yer veriyorlar.

Kaynak : karabukgundem.com

Reklamlar1 Comment

  1. tcdd sempozyuma katılırsa KBÜ ne katlıda bulunur..madem raylı sistemler sözkonusu,öyleyse söz sahibi tcdd olmalı.üst yönetime demiryolu ruhu sinmemişse hatalar son bulmaz.hatta tcdd den enaz 40 kişi görevlendirilmeliydi

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.