2. El Taşıt Alım Satım Mesleki Yeterlilik Sınavları 28-29-30 Kasım`da Yapılacakİkinci el motorlu kara taşıtı ticareti ile iştigal eden firma yetkililerini ve çalışanlarını yakından ilgilendiren Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Mesleki Yeterlilik Sınavları 28-29-30 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olup başvurular 14-22 Kasım 2018 tarihleri arasında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda kabul edilecek.

Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Mesleki Yeterlilik Sınavları Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin iştiraki olan Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Hizmetleri Anonim Şirketi (MEYBEM A.Ş.) işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

İKİNCİ EL MOTORLU KARA TAŞITI TİCARETİNDE ‘YETKİ BELGESİ’ ZORUNLULUĞU

13 Şubat 2018 tarih ve 30331 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ‘İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik’ ile ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti faaliyeti gösteren firmalara ‘Yetki Belgesi’ alması zorunluluğu getirildi.

Yönetmelik hükümlerine göre 13 Ağustos 2018 tarihinden önce ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların faaliyetlerine devam edebilmesi için durumlarını Yönetmelikte öngörülen şartlara uygun hale getirerek 13 Ağustos 2019 tarihine kadar Ticaret İl Müdürlükleri’nden ‘Yetki Belgesi’ alması gerekiyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.