Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası İle Ülke Sporu Kazandı

aycicegi vadisi ve bisiklet adasi ile ulke sporu kazandi
aycicegi vadisi ve bisiklet adasi ile ulke sporu kazandi

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ı ağırlayan Başkan Toçoğlu, “2020 yılında Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’na Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nda ev sahipliği yapacağız. İnşallah ulusal ve uluslar arası yarışlara ev sahipliği yapacağız” dedi. Çintimar ise Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nı ülke sporuna kazandırdığı için Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti.


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ı misafir etti. Sakarya’ya geldiğinde ilk olarak Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nı ziyaret eden Fatih Çintimar, böyle güzel bir tesisi ülke sporuna kazandırdığı için Başkan Toçoğlu’na teşekkürlerini iletti. Çintimar’a Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Yusuf Ertuğrul Erdem eşlik etti.

Sadece bisiklet değil atletizme de uygun
Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’na ziyaret gerçekleştirerek, Atletizm Federasyonu’nun 2019 yılında faaliyet takvimine girebilecek ulusal ve uluslararası yarışmalar için parkur incelemesinde bulunan Çintimar, “Sadece bisiklet için değil, atletizm için de uygun bir tesis. Bu tesisi ülkemize kazandırdığınız için siz Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. Çintimar ayrıca Sakarya’da Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nin açıldığını ve Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü oyuncularının yer almasından da büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Nice spor tesisleri
Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nın örnek bir proje olduğunun altını çizere sözlerine başlayan Başkan Toçoğlu, “Sporun ve sporcunun yanında olan çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Şehrimize inşa ettiğimiz spor tesisleri ile yeni sporcuların yetişmesine olanak sunuyoruz. Öte yandan belediyemiz bünyesinde farklı branşlarda spor faaliyetleri sunuyoruz. 2020 yılında Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Ayrıca basketbol takımımız hem Süper Lig’de hem de Avrupa’da mücadele ediyor. İnşallah Sakarya’mız sporun her alanında ülkemizi gururlandıracak yeni sporcular yetiştirmeye devam edecek, ülke sporuna kazandıracaktır” diye konuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar