Bakan Turhan: “Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesinde Sona Yaklaştık”

bakan turhan ankara sivas hizli tren projesinde sona yaklastik
bakan turhan ankara sivas hizli tren projesinde sona yaklastik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, TRANSİST 11. İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda yaptığı konuşmada, Ankara-Sivas hızlı tren projesinde sona yaklaştık.” dedi.


Turhan, bilişim teknolojilerindeki gelişimlere paralel olarak, akıllı ulaşım sistemlerinden yararlandıklarını, akıllı ulaşım sistemlerini, trafiğin yoğun olduğu ana akslardan başlamak üzere tüm ülke sathına yaygınlaştırarak ana merkez altında bütünleşmiş bir yapı oluşturma hedefinde olduklarını vurguladı.

Turhan, mevcut demiryolu ağının bakım ve yenilemesini yaptıklarını, son 15 yılda bin 983 kilometre demir yolu yaptıklarını, halihazırda 4 bin 15 kilometrelik demiryolu inşasında da çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

2003 yılında başlatılan demiryolu seferberliği ile 77 milyon olan yolcu sayısını 2017 yılında 183 milyona çıkardıklarını bildiren Turhan, “29 Ekim 2013 tarihinde hizmete giren asrın projesi Marmaray’da ise başlangıcından bugüne 296 milyon yolcu taşındı. Ankara-Sivas hızlı tren projesinde sona yaklaştık.” dedi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar