Uzungöl Teleferik Projesinde Flaş Gelişmeuzungol teleferik projesinde flas gelisme
uzungol teleferik projesinde flas gelisme

Başkan Gümrükçüoğlu, açıkladı. Uzungöl’de ki teleferik projesine önümüzdeki hafta itibariyle başlanacağını açıkladı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantıları bugün, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başkanlığında başladı. Başkan Gümrükçüoğlu’nun geçen ayın faaliyetleri ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirmesiyle başlayan toplantı ardından meclis üyelerinin gündem dışı soruları ile devam etti. İYİ Partili üye Ali Sağır, mecliste söz alarak, Teleferik projelerini sordu. Başkan Gümrükçüoğlu, Uzungöl’de teleferik projesini alan yüklenici firmanın önümüzdeki hafta işe başlayacağını söyledi.

Başkan Gümrükçüoğlu, “Sümela Meryemana Manastırında yapılacak teleferik projesinin ihalesi yap işlet devret ile hazırlanmış durumda. Son bir onayı var. O onayda tamamlanmış durumda. Yap işlet devret ile orada Altındere Vadisinde Büyükşehir olarak yürüttüğümüz başka projede var. Sümela Meryemana Manastırı bölgesinde gerçekleştirecek teleferik, Karayolu ile Patika yolunu hesaba kattığımızda belki Türkiye’nin en çok rağbet edilen teleferiğe olacağına inanıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda, 1 yıl içinde Meryemana Manastırını 750 bin insan ziyaret etmiş. Bunların teleferik yapıldığında muhtemelen yüzde 90’dan fazlası teleferiği kullanacaktır. Bunu yap işlet devretle alacak olan kişi için cazip bir yatırımdır. Tabi ki biz bunu ihaleye çıkarken, bizim söylediğimiz süreyi koyduktan sonra en fazla bize kamuya, devlete, milletin belediyesine hangisi daha çok kirayı ödeyebilecekse, daha çok yüzdeyi ödeyebilecekse ona göre ihale edeceğiz. Orası Trabzon’da değil, Türkiye’de en fazla geliri olan teleferik olmuş olacaktır” dedi.

Uzungöl teleferik ile ilgili de konuşan Başkan Gümrükçüoğlu, “Bugünlerde Uzungöl’de ki teleferik, uzun yıllardır, yaptı, yapılıyor, başladı denilen teleferik yatırımı ile ilgili bugün sabah o işi alanlarda görüştük. Bu önümüzdeki hafta içinde oranın yükleniciliğini alan şahıslar başlayacaklarını bana söylediler. Şuan, başka yerlerde de teleferik düşüncesi var. Akçaabat’ımızda sayın Şefik Türkmen’in var” dedi.

Kaynak: www.61saat.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.