Demirağ OSB’de Altyapı Çalışmaları Devam Ediyordemirag osbde altyapi calismalari devam ediyor
demirag osbde altyapi calismalari devam ediyor

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, kontrollük himzetleri Sivas İl Özel İdaremizce gerçekleştirilen ve Sivas’ın yatırım ve üretim üssü olacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Sivas Merkeze 20 kilometre mesafede bulunan Doğanca Köyü Mevkiinde 8.140 dönüm alana kurulan ve Sivas’ın ekonomisine büyük canlılık kazandıracak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden ve sözleşme bedeli 72 Milyon TL olan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Kaya, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Demiryolu bağlantısı ve bölge içerisindeki demiryolu ağları ile lojistik merkeze de ev sahipliği yapacak Demirağ OSB Türkiye’nin önemli ve örnek merkezlerinden birisi olacak.

Projenin hayata geçmesiyle ulusal ve uluslararası taşımacılık, dağıtım, depolama ve gümrükleme işlemleri başta olmak üzere diğer tüm işlemler yerinde yürütülecektir. Bu sayede lojistik giderler düşecek, taşıma ve aktarma süreleri kısalacak, ortak giderler azalacak, hizmet kalitesi artacak ve tedarik zinciri güçlenecektir.

Demirağ Organize Sanayi Bölgesi 224 tanesi sanayi parseli olmak üzere toplam 262 parselden oluşmaktadır. 100 dönümlük 16 parsel yatırımcılarını beklerken; diğer parsellerde çeşitli ebatlarda taleplere cevap verebilecektir.

Altyapı çalışmaları kapsamında; çeşitli genişlikte toplam 31.4 km yol, 24.7 km atık su şebekesi, 29.4 km yağmur suyu deşarj şebekesi ve 27.1 km içme suyu hattı yapımı gerçekleştirilecektir. Yine proje kapsamında 592 bin metrekare parke taşı döşeme işi de tamamlanacaktır.

İncelemede Genel Sekreter Kaya’ya, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Göksel Yerlikaya, OSB Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu ve teknik personeller eşlik etti.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.