Dim Vadisi’ne Ulaşım Artık Daha Kolay

dim vadisine ulasim daha kolay
dim vadisine ulasim daha kolay

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Dim Vadisi’ndeki mahallelerde yaşayan ya da o bölgeye gezmeye gitmek isteyen vatandaşlar için otobüs seferleri başlattı. Bölge halkı uygulamadan çok memnun.


Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda vatandaş memnuniyetini artıran uygulamalarına devam ediyor. Alanya Dim Vadisi ve çevresindeki mahallelerde yaşayan vatandaşların şehre gelip gitmelerinde büyük kolaylık sağlayacak bir toplu ulaşım aracı hizmete sunuldu.

Hafta içi günde üç sefer yapılacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen midibüs hafta içi her gün Alanya Köy Dolmuş durağından hareketle, 25 metrelik yolu takip edip çevre yolundan Tosmur Mahallesi üzerinden Dim Vadisi’ne gidecek. Gidişler eski yoldan olacak. Bıçakçı, Üzümlü mahallelerinden geçecek olan midibüs, Ak Köprü ’den yeni yola dönecek. Yeni yolda ise Uzunöz ve Kuzyaka Mahalleleri’nden geçecek olan midibüs Tosmur mahallesinde köprüden geçerek tekrar eski yoldan Tosmur güzergâhından geri dönecek. Hafta içi sabah 06.00, öğlen 12:00 ve akşam 18.00’de olmak üzere günde üç kez hareket edecek olan midibüste öğrenci 2, büyükler ise 4 lira ödeyecek.

Vatandaş ve muhtarlar hizmetten memnun
Dim Vadisi’nde yaşayan vatandaşlar ve mahalle muhtarları, “Antalya Büyükşehir Belediyesi bölgemize önemli yatırımlar yaptı. Ak Köprü, yolun sıcak asfaltla kaplanması su ve benzeri bir çok alanda yatırımlar aldık. Ulaşımda zorluklar yaşıyorduk. Sağ olsun Menderes Türel başkanımız bu sorunumuzu da giderdi. Şimdi şehre daha rahat ve daha ucuz bir şekilde gidip gelebiliyoruz” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar