İstanbul’da Yapımı Devam Eden Metro Hatları İçin Soru Önergesiistanbulda yapimi devam eden metro hatlari icin soru onergesi
istanbulda yapimi devam eden metro hatlari icin soru onergesi

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, yapımı devam eden metro hatlarında çalışma olup olmadığı ile ilgili olarak soru önergesi verdi. İBB Meclis Başkanlığı’na verilen soru önergesi, yanıtlanmak üzere İBB Başkanlık makamına havale edildi.

Mehmet Demirkaya’nın haberine göre İBB tarafından yaptırılan Bakırköy-Bağcılar Kirazlı ve Ataköy-İkitelli metro hatlarıyla ilgili olarak bir grup CHP’li meclis üyesi, İBB Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi. İBB Belediye Başkanlığı’nın yazlı olarak yanıtlaması istemiyle verilen önerge, İBB Meclisi tarafından İBB Başkanlık makamına havale edildi.

CHP’li Seyit Ali Aydoğmuş, Mehmet Berke Merter ve Hasan Tapan’ın imzalarını taşıyan önerge, Aydoğmuş tarafından İBB Meclisi’nde okundu. Önergede Bakırköy-Bağcılar Kirazlı ve Ataköy-İkitelli metro hatlarında bir süredir çalışma yapılmadığı, müteahhide ödeme yapılmadığı için çalışmaların yavaşlatıldığı iddialarına yer verildi.

Metro çalışmaları nedeniyle bir çok yolun trafiğe kapatılmış olduğunu, gecikmenin vatandaşa verilen sıkıntının da uzamasına yol açtığını iddia eden CHP’li üyeler şu soruların yanıtlanmasını istedi:

“Durmuş ya da yavaşlamış metro projeleri var mi? Metro projelerinin gecikmesinin sebepleri nelerdir? Ekonomik nedenlerle duran raylı sistem projelerimiz için 2019 yılı bütçe tasarısında bir ödenek ayrıldı mı? Gerek yüklenici firmanın ekonomik sıkıntısından dolayı gerekse İBB tarafından durdurulan metro inşaatlarında çalışanların özlük hakları ödendi mi?”

İBB Meclis Başkanlığı’na verilen soru önergesine, bazı metro inşaatlarına ait şantiyelerden çekilmiş fotoğraflar da eklendi.

Kaynak : www.haberturk.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.