Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda Çalışmalar Devam Ediyor

recep tayyip erdogan bulvarinda calismalar devam ediyor
recep tayyip erdogan bulvarinda calismalar devam ediyor

Sivas’ın en geniş bulvarı olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda asfaltlama çalışmaları devam ediyor.


60 bin öğrenci nüfusu ile Sivas’ın adeta bacasız fabrikası olan Cumhuriyet Üniversitesi’nin ulaşım sorununu yeni yollar ve köprülerle çözüme kavuşturan Sivas Belediyesi, daha önce şehirde yapılmamış genişlik ve çeşitli fonksiyonları içerisinde barındıran Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı Projesi’nde asfaltlama çalışmalarına hız verdi.

3 kilometre uzunluğunda bir bulvar, çevre yolu üzerine bir köprülü kavşak ve Kızılırmak üzerine yeni bir köprüden oluşan projeler zinciri bir bir tamamlanıyor.

Yenişehir Kavşağı’ndan başlayıp Üniversite’ye uzanacak olan bulvar 6 şeritli olacak. Bulvarda yaya ve bisiklet yollarının yanı sıra orta kısımda bir de raylı sistem hattı için yer ayrıldı. Projeyle birlikte 7 kilometre olan üniversite ve şehir merkezi arası 3 kilometreye düşecek.

Bulvarın mevcut çevre yoluyla kesiştiği noktaya ise bir köprülü kavşak projesi hazırlandı. Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından inşaatı hızla devam eden proje sayesinde bulvarın trafik akışı kesintisiz sağlanacak.

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nı, Kızılırmak’ın üzerinden üniversiteye ulaştıracak olan yeni köprü ise tamamlanarak asfaltlandı. 3 gidiş-3 geliş olmak üzere 6 şeritten oluşan köprü, 160 metre uzunluğa sahip.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar