TÜRSİD İşletme Komisyonu 13. Toplantısı Bursa’da Gerçekleşti

tursid isletme komisyonu 13 toplantisi bursada gerceklesti
tursid isletme komisyonu 13 toplantisi bursada gerceklesti

TÜRSİD işletme komisyonu 13. Toplantısı Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BURULAŞ’ın ev sahipliğinde Bursa’da yapıldı. Bu sene 13.sü düzenlenen ve Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar’ın bizzat katıldığı toplantıya; Türsid İşletme Komisyonu Başkanı H. Seher Kara, Türsid Genel Sekreteri Akif Erdoğan, Metro İstanbul’dan Mustafa Güler ve Kamil Seyrek ve birçok il temsilcileri katılım sağladı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, Raylı sistemlerin faydalarından ve getirdiği işletme zorluklarından bahsederek, entegre olmuş toplu taşıma sistemleri kurulmasının önemini vurguladı.


TÜRSİD toplantılarında, işletmelerin bulduğu güzel örneklerin paylaşımının yapılabilmesi ve sorunların ortak akılla çözüme ulaşabilmesi açısından çok önemli olduğuna değinen Burulaş Genel Müdürü Çapar; Bursa halkına ulaşımda verdikleri önemden, engelli ve yaşlı yolculara daha kapsamlı ve daha barışçıl bir ulaşım çözümü sunduklarını belirterek, İstanbul ve Bursa’da ki raylı sistem tecrübeleriyle çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Katılımcılardan terminal ve otobüs işletmesi hakkında övgüler alan Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, ‘’göreve geldiğimiz zaman herkesin görev tanımını değiştirdik ve herkes temizlik yapmakla görevlidir ibaresini ekledik. ’’şeklinde konuşmasına devam etti. Toplantıda alınan kararlar imzaya sunulurken, yapılan çalıştayların üyelerle paylaşımı yapıldıktan sonra bu kapsam da “Raylı Sistemlerdeki Müşteri Şikâyet Yönetim Sistemi” konulu alt çalışma grubu oluşturuldu. Toplantının ardından açıklanan görev dağılımında, BURULAŞ Raylı Sistemler müdürü Serdar ÇAVUŞ grup başkanı seçilirken, 14. İşletme komisyonu toplantısının 25-26 Nisan 2019 veya 2-3 Mayıs 2019 tarihinde üyelerce alınan kararla İZMİR Metro olarak belirlendi. Türsid Başkanlık seçiminin de yapıldığı 13. Komisyon toplantısında başkanlığa oy birliği ile KAYSERİ ULAŞIM A.Ş. den Mehmet UMAÇ, başkan yardımcısı ise Ankara Metro’dan Remzi TOPRAK seçildi.

Burulaş personellerinin eşlik ettiği 2 gün süren Türsid komisyon toplantısı, katılımcıların Bursa şehir turu atmasının ardından son buldu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar