3. Havalimanı İşçileri Davasında Karar 30 İşçi Tahliye Edildi3 havalimani iscileri davasinda karar 30 isci tahliye edildi
3 havalimani iscileri davasinda karar 30 isci tahliye edildi

İstanbul 3. Havalimanı’nda kötü çalışma koşullarını protesto ettikleri için 31 işçi tutuklanmış, toplamda 61 işçi hakkında, “İş ve çalışma hürriyetinin ihlali”, “Görevi yaptırmamak için direnme”, “Kamu malına zarar verme”, “Toplantı ve yürüyüşlere silah benzeri aletlerle katılma (kazma, kürek)” suçlamasıyla dava açılmıştı.

İstanbul 3. Havalimanı’nda kötü çalışma koşullarını protesto ettikleri için aralarında sendikacıların da bulunduğu 31’i tutuklu 61 işçinin yargılandığı davanın ilk duruşması sona erdi. Gaziosmanpaşa Adliyesi 14. Asliye Ceza Mahkemesi, tutuklu 30 işçinin tahliyesine karar verdi. Tahliyesine karar verilen işçiler hakkında yurtdışı yasağı konularak pazar günleri karakola imza verme şeklinde adli kontrol tedbiri uygulandı.

BİR KİŞİ HÂLÂ TUTUKLU

Başka bir cezaevinde tutuklu bulunan Serhat Bilici’nin ise SEGBİS bağlantısının sağlanmaması nedeniyle sorgusunun yapılamadığı bu nedenle de tahliyesine karar verilmediği belirtildi. Mahkeme, 14 Ağustos’ta meydana gelen olaylara ilişkin tutanakta imzası bulunan kolluk güçlerinin tanık sıfatıyla dinlenmesine karar vererek duruşmayı 20 Mart’a erteledi.

GEREKÇE AÇIKLANDI

Mahkeme tahliye gerekçesi olarak, “Sanıkların sorgu ve delillerinin tespit olması, suçların yasadaki alt ve üst sınırı tutuklu kaldıkları süreye göre bu aşamada haklarında adli kontrol kararı verilmek suretiyle tahliye edilmelerinin ölçülü olacağının kanaatine varılmakla tüm tutuklu sanıkların ayrı ayrı tahliyelerine… ” açıklamasını yaptı.

Kaynak : www.sozcu.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.