Ankara-Sivas YHT Projesi Ödenekte Sıkıntı Mı Yaşıyor?Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi´nin ödenekte yaşanan sorunlar nedeniyle durma noktasına geldiğini söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Hayati Arkaz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın´ın konuyla ilgilenmesini istedi.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin (TBMM) gündemine taşındı. Genel Kurul´da konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Hayati Arkaz, ödenekte yaşanan sorunlardan dolayı hızlı tren projesinin durma noktasına geldiğini öne sürdü.

“ŞEHRE KATMA DEĞER SAĞLAYACAK”

Hemşehrimiz Arkaz, “Ucuz ve konforlu olması, daha güvenli ve çevreyi en az kirletmesi sebebiyle demir yolu taşımacılığı insanların tercih sebeplerini artıran koşulların başında gelmektedir. Bu kapsamda 2006 yılında gündeme alınan ve 2015 yılında bitirilmesi planlanan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi´nin inşaatı yapımını üstlenen firma ve ödenekte yaşanan sorunlardan dolayı durma noktasındadır. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesi tamamlandığında Sivas-Ankara arasını 2 saate düşürmesi öngörülmektedir. Ayrıca Ankara-Sivas, Sivas-Erzincan, Erzincan-Erzurum-Kars hızlı tren hatlarıyla bütünleşerek İpek Yolu´na entegre edilecek ve kentin gelişiminde çok büyük rol oynayacaktır, şehre katma değer sağlayacaktır. Sayın Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın Bey´i konunun hassasiyetine dikkatlerini çekmek istiyorum” dedi.

AÇIKLAMA YAPILMASI BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi´nin icraat programı içerisinde yer alan ve hükümetin aldığı tasarruf tedbirlerinden etkilenmeyeceği açıklanan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi´nin son durumuna ilişkin olarak yetkililerin yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

Kaynak : www.sivasirade.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.