Eskişehir Kent Merkezinden Kırsala Dört Bir Yana Yeni Yollar

eskisehir kent merkezinden kirsala dort bir yana yeni yollar
eskisehir kent merkezinden kirsala dort bir yana yeni yollar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan kent merkezinde gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra kırsalda da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2018 yılı boyunca kırsalda toplamda yaklaşık 300 kilometre yol çalışması gerçekleştiren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı şehir merkezinde ise 20 farklı caddede yaklaşık 20 kilometre sıcak asfalt serimi gerçekleştirirken, 10.6 kilometrelik alanda bordür taban ve baskılı asfalt çalışması yaptı.


Büyükşehir Belediyesi ekipleri 2018 yılında Eskişehir kent merkezinde Süleyman Çakır Caddesi, Cengiz Topel Caddesi, M.K. Atatürk Caddesi, Yunusemre Caddesi, Üniversite Bulvarı, Nilüfer Caddesi, Çilem Caddesi, Sakarya 1 ve 2 Caddeleri gibi 20 ayrı cadde ve bulvarda sıcak asfalt serimi çalışması gerçekleştirdi. Şehir merkezinde 20 caddede 17,2 kilometre sıcak asfalt çalışması yapan ekipler, Çilem Caddesi, Nilüfer Caddesi, Dumlupınar Caddesi, Yenikent Parkı, Büyükpark, İstasyon Açık Otopark gibi kent merkezi alanında da 38.400 metrekare tretuvar ve meydan yapımına imza attı. Ekipler, tramvay çalışmalarının gerçekleştirildiği caddelerde de üstyapı yapım bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Kırsal ilçelerin muhtelif mahallelerinde toplamda 245 kilometrelik alanda sathi kaplama ve 140 kilometre altyapı ve mekanik malzeme serimi yapan ekipler, ilçe merkezlerinde ise yaklaşık 50 kilometrelik alanı sıcak asfalt kapladı. Geçtiğimiz sezonda da görev, yetki ve sorumluluğunda bulunan yollarda mevsim şartlarının asfalt serimi için uygun olmasıyla ilkbahar aylarında altyapı ve üstyapı çalışmalarına başlayan, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, kış aylarına gelindiğinde ise kar küreme ve buzlanmalara karşı tuzlama çalışmaları ile vatandaşların güvenli yollarla ulaşımını sağlamaya devam ediyor.

2019 yılında Eskişehir halkının güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşım gerçekleştirmesi için yol çalışmalarının süreceğini bildiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 14 ilçede ve 539 mahallede görev, yetki ve sorumluluğunda bulunan yollarda hizmete devam edeceklerini belirttiler.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar