Malatya’da Trambüsler Anlık Olarak Takip Ediliyor

malatyada trambusler anlik olarak takipt ediliyor 2
malatyada trambusler anlik olarak takipt ediliyor 2

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Trambüs Bakım ve Onarım Merkezini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı’dan bilgiler aldı.


Sahada 158 kamera ile hat üzerinde bulunan araçların takibinin yapıldığını belirten Başkan Polat, “MOTAŞ tarafından 22 Trambüs ile Çevreyolu üzerinde konforlu ve modern bir ulaşım hizmeti verilmektedir. Durak ve kavşaklara yerleştirilen 158 kamera ile Trambüsler anlık olarak takip edilmektedir. 2018 yılı içerisinde %61’i öğrenci olmak üzere yaklaşık olarak 690 bin vatandaşımız Trambüsleri kullanmıştır. Konforlu, ferah, sessiz, çevre dostu ve dizel yakıtlı araçlarla kıyaslandığında %75 tasarruf sağlamaktadır. MOTAŞ kurulan kamera takip sistemiyle bir yandan kendi hizmetini denetlerken bir yandan da Malatya’da olası suç olaylarına karşıda bir caydırıcı rol üstlenmektedir. Malatya’mıza hizmet noktasında çalışmalar üreten bütün personellerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Polat daha sonra bakım atölyesini ziyaret edip, bakım çalışmaları yapılan Trambüsler hakkında da bilgiler aldı.İlk yorum yapan olun

Yorumlar