Sivas Valisi Ayhan’dan TCDD 4. Bölge Müdürlüğüne Ziyaretsivas valisi ayhandan tcdd 4 bolge mudurlugunu ziyaret
sivas valisi ayhandan tcdd 4 bolge mudurlugunu ziyaret

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaretlerini sürdüren Vali Ayhan, TCDD 4. Bölge Müdürü Mustafa Korucu’dan kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Göreve başladığı ilk günden itibaren her fırsatta kamu, kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi almak amacıyla ziyaretlerine devam eden Vali Salih Ayhan, TCDD 4. Bölge Müdürlüğünü de ziyaret ederek bölge müdürü Mustafa Korucu’dan kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyarette konuşan Ayhan, TCDD’nin alt ve üst yapıda yoğun bir çalışma gerçekleştirdiğini söyledi.

Hızlı tren çalışmalarına da değinen Ayhan, “Sivas’ın büyük bir aşk ve heyecanla beklediği hızlı treni 2019 yılının sonlarına doğru görmek inşallah nasip olur. Bunun için de hem TCDD bölge müdürlüğümüz, hem de valiliğimiz hep beraber el birliğiyle bu sürenin daha fazla uzamaması için tüm gayretimizi göstereceğiz. Yeni istasyon binasının yapılması, diğer hazırlıkların yapılması bu süreç yoğun bir zaman alıyor. Yapılaşmış bir yerde yeni bir sistem kurmak da kolay değil. Bunları hep beraber aşacağız. Hızlı tren Sivas’ın büyük bir heyecanla beklediği bir proje.” dedi.

Sivas – Divriği arası sefer yapan raybüslerin kapasitesinin ve hızının arttırılması gerektiğini kaydeden Ayhan, “Raybüsün standartları inşallah daha da artacak. İnsanlar Ankara’dan Sivas’a, Sivas’tan da Divriği’ye hafta sonu gelip dünya harikası eserimiz Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’nı ziyaret edecek. Hepinize teşekkür ediyorum. Hizmetiniz daim olsun.” şeklinde konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.