Van Gölü Ekspresi’ne Nasıl Bilet Alınır?.. Fiyatları Ne Kadar?

van golu ekspresine nasil bilet alinir fiyatlari ne kadar
van golu ekspresine nasil bilet alinir fiyatlari ne kadar

Van Gölü Ekspresi bilet al! Kars, özellikle kış aylarında gezginlerin uğrak yeri oluyor. Vatandaşlar Doğu Ekspresinde bilet bulamadıkları için alternatif yollar araştırıyorlar. Bu alternatifler arasında birinci sırada ise Van Gölü Ekspresi yer alıyor. Van Gölü Ekspressinden bilet almak isteyen vatandaşlar internette konuyu inceliyor.Gezginler kışı boş geçmek istemiyor ve Türkiye’de gidilebilecek en güzel yerleri araştırıyor. Hem keyifli hem hesaplı bir seyahat içinse trenle Kars’a gitmek gezginler tarafından birinci tercih oluyor. Doğu Ekspresinden bilet bulamayan vatandaşlar alternatif olarak Van Gölü Ekspresinden bilet almak için araştırma yapıyor. Van Gölü Ekspresi nasıl bilet alınır, Van Gölü Ekspress fiyatları ne kadar gibi sorulara yanıt aranıyor. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki Van Gölü Ekpresi bilet fiyatları ne kadar, nereden ve nasıl alınır? İşte Van Gölü Ekspresi bilet al ve tüm detaylar…

VAN GÖLÜ EKSPRESİ NASIL BİLET ALINIR?

Kars Doğu Ekspresi’nden sonra, Van Gölü Ekspresi’ne ilgi gün geçtikçe büyüyor. Vatandaşlar Kars Doğu Ekspresi’nin yoğunluğundan dolayı Van Gölü Ekspresine yoğunlaşmaya başladı. Van Gölü Ekspresi ile 5 yıl sonra yolcu taşımacılığına başlanırken, Ankara’dan alınan yolcular, Bitlis’in Tatvan ilçesine getirildi. Yolcular, 25 saatlik yolculuğun ardından geldiği Tatvan Garı’nda, davul- zurna ekibi ve çiçeklerle karşılandı

VAN GÖLÜ EKSPRESİ BİLET FİYATLARI KAÇ TL?

Biletleri TCDD’nin resmi sitesinden alabilirsin. Pulman vagonda koltuk fiyatı 47 TL. Örtülü kuşetli vagonda ise kişi başı fiyat 62 TL. Van Gölü Ekspresi’nin tadını en iyi çıkarabileceğin vagon olan yataklı vagonda ise iki kişilik odada kişi başı fiyat 96 TL. Eğer bu odada tek başına kalmak istersen ödemen gereken tutar 116 TL.

VAN GÖLÜ EKSPRESİ TARİFE SAATLERİ NELER?

Van Gölü Ekspresi her Salı ve Pazar günleri sabah 11:00’de Ankara’dan hareket ediyor ve ertesi gün saat 12:09’da Tatvan’a varıyor, tabii rötar yapmazsa! Yani yolculuk toplam 25 saatten fazla sürüyor. Trenin ismi Van Gölü Ekspresi olsa da, tren Van’a değil Van Gölü’nün batısında yer alan Bitlis’in Tatvan ilçesine kadar gidiyor. Bilet satın alırken de “Van Gar” yerine “Tatvan Gar” diye aratman gerekiyor.

VAN GÖLÜ EKSPRESİ YOLCULUĞU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Son zamanların gözde rotası Doğu Ekspresi’nden sonra sırada Van Gölü Ekspresi ile yeni bir maceraya atılabilirsiniz.

Tren seyahati Türkiye’de özellikle eski zamanlarda tek ulaşım yoluydu. Şimdi ise özellikle macera peşindeki gençler trene ilgi duyuyor. Eğer sizde tren yolculuğu ile unutulmaz bir macera denemek isterseniz Van Gölü Ekspresi hakkında tüm soruların cevabı haberimizde.

VAN GÖLÜ EKSPRESİ

Van Gölü Ekspresi her Salı ve Pazar günleri sabah 11:00’de Ankara’dan hareket ediyor ve ertesi gün saat 12:09’da Tatvan’a varıyor, tabii rötar yapmazsa! Yani yolculuk toplam 25 saatten fazla sürüyor. Trenin ismi Van Gölü Ekspresi olsa da, tren Van’a değil Van Gölü’nün batısında yer alan Bitlis’in Tatvan ilçesine kadar gidiyor. Bilet satın alırken de “Van Gar” yerine “Tatvan Gar” diye aratman gerekiyor.

Kış aylarının sosyal medyadaki seyahat trendi olan Doğu Ekspresiyle Kars yolculuğunun ardından, gençlerin yeni gözdesi olarak tanımlanan Van Gölü Ekspresi de Tatvan için Ankara’daki Irmak İstasyonundan hareket ediyor. Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ ve Muş güzergahını izleyip Tatvan’a gelen Van Gölü Ekspresi, beraberinde trenle yolculuğu seven doğaseveri de birlikte getiriyor. Van Gölü Ekspresi, bu şehri ve bu kültürü tanımak isteyen misafirlere ev sahipliği yaparak onları doğu illeri ile buluşturuyor.

Haftada iki defa yolcu seferi düzenleyen Van Gölü Ekspresi, özellikle Youtuber’lar tarafından izlenen ve gruplar halinde düzenlenen turlara katılan gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Yolculardan kimileri bölgeye merakından geldiğini, kimileri de gezmek ve eğlenmek istediğini belirtti. 23 yaşındaki Büşra Kaya, Türkiye’yi gezme hayali olduğunu, bunu 20’nin üzerinde il gezerek devam ettirmeye çalıştığını belirterek, “Ben Türkiye’yi gezme hayalimi gerçekleştiriyorum. Bugüne kadar 20’nin üzerinde ili gezdim. Van Gölü Ekspresi benim için de yeni bir deneyim. Anadolu insanının ve yaşadığım ülkeyi tanımak ve tecrübe etmek amacıyla bu kadar uzak yerlere gitmek istedim. Sonuçta Türkiye olarak bir millet ve bir bütünüz. Farklı bölgelerde birbirimizden uzak yaşıyor olsak bile birbirimizin kültürünü tanımak hepimizin boynunun borcu olduğunu düşünüyorum. Vangölü Ekspresini kesinlikle tavsiye ederim. Konfor ve alan yeterliliği açısından çok güzel. Özellikle üniversite çağındaki arkadaşlarımızın mutlaka ve mutlaka Vangölü Ekspresinde yolculuk yapmalarını tavsiye ediyorum” dedi.
Yolculardan Sultan Dalyan ise, İzmir’de yaşadığını ve ülkenin doğusunu da gezmek istediği için arkadaşlarıyla birlikte uçakla Ankara’ya, oradan da Vangölü Ekspresi ile Tatvan ve Van’a gitmek istediklerini söyledi. Dalyan, çok yoğun şartlarda çalıştıkları için İzmir ve çevresinde bir tatil planladıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Bu kez bir doğu turu yapalım dedik. Doğu Ekspresi’nin ne kadar popüler olduğunu gördük. Ancak Doğu Ekspresine bilet bulamadık. Yoğunluktan dolayı. Tesadüfen Vangölü Ekspresi’ne bilet bulduk. 3 günlük bir tatil planladık. İzmir’den Ankara’ya uçakla geldik. Buradan Vangölü Ekspresi ile Tatvan’a ve Van’a gideceğiz. Burada rezervasyonlarımızı yaptık. Van’da Akdamar Adası’nı ziyaret edeceğiz. kedi evi, Muradiye Şelalesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Van kahvaltısını merak ediyoruz. Buradan da uçakla İzmir’e döneceğiz.”

Yaklaşık 24 saatlik yolculuğun ardından Tatvan’a gelen yolcular, burada kendilerini bekleyen araçlarla bölgedeki turizm bölgelerini ziyaret etmek üzere ayrıldılar.

VAN GÖLÜ EKSPRESİ BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Biletleri TCDD’nin resmi sitesinden alabilirsin. Pulman vagonda koltuk fiyatı 47 TL. Örtülü kuşetli vagonda ise kişi başı fiyat 62 TL. Van Gölü Ekspresi’nin tadını en iyi çıkarabileceğin vagon olan yataklı vagonda ise iki kişilik odada kişi başı fiyat 96 TL. Eğer bu odada tek başına kalmak istersen ödemen gereken tutar 116 TL. (Superhaber)

Armin

sohbet

1 Comment

  1. Gidiş dönüş bileti almak mümkün mü fiyatı nedir?

Yorumlar