İBB’nin “Karneni Getir, Buzda Kay” Etkinliğine Yoğun İlgiİstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul’un yarıyıl tatiline giren öğrencilere hediyesi “Karneni getir, buzda kay” etkinliği bu yıl da yoğun ilgiyle başladı. İBB Silivrikapı Buz Pisti’ne karnesiyle gelen bini aşkın ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi ücretsiz olarak buz pateni keyfi yaşadı. Öğrenciler iki hafta boyunca 09.00-18.00 saatleri arasında etkinlikten faydalanabilecek.

Eğitim öğretim sezonunun yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte öğrencilere ilk karne hediyesi bu yıl da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. İBB iştiraki Spor İstanbul’un, her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Karneni Getir Buzda Kay” projesi bu yıl da öğrencilerin yoğun ilgisiyle başladı.

KARNESİNİ ALAN BUZ PİSTİNE KOŞTU
‘Karneni Getir Buzda Kay’ sloganı ile düzenlenen etkinliğin ilk gününde karnesini alan bini aşkın öğrenci Zeytinburnu’nda bulunan İBB Silivrikapı Buz Pisti’ne gelerek buz pateni deneyimi yaşadı. Etkinlik 18 Ocak – 1 Şubat tarihlerinde 09.00-18.00 saatleri arasında yapılıyor. Etkinlik ile daha fazla çocuğu buz pateni ile tanıştırmak hedefleniyor.

BUGÜNE KADAR 22 BİNİ AŞKIN ÖĞRENCİ FAYDALANDI
Yarıyıl tatillerinin bir geleneği haline gelen “Karneni Getir Buzda Kay’” etkinliklerine bugüne kadar 22 binin üzerinde çocuk katılarak, buz pateni sporu ile tanıştı. Bu yıl da etkinliğe 15 binin üzerinde öğrencinin katılması bekleniyor.

BAŞKAN UYSAL’DAN YARIYIL MESAJI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da öğrencilerin yarıyıl tatiline girmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Uysal açıklamasında, “İstanbulumuzu ve ülkemizi büyük hedeflere taşıyacak sevgili çocuklarımıza, onları geleceğe hazırlayan fedakar öğretmenlerimize ve tabii ki değerli anne babalara iyi tatiller dilerim. Karneler nasıl olursa olsun sevgimiz ve saygımız hep çok iyi olsun” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.