İMO, Yılın Son Teknik Gezisini Akçaray Şantiyesine Yaptıimo yilin son teknik imo yilin son teknik gezisini akcaray santiyesine yapti tramway santiyesine yapti
imo yilin son teknik imo yilin son teknik gezisini akcaray santiyesine yapti tramway santiyesine yapti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hızla devam eden Akçaray 2. Etap Tranvay Projesi ve Seka Kongre Merkezi şantiyesi İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube üyelerinin inceleme konusu oldu. Mühendisler, düzenledikleri teknik gezi ile proje çalışmalarını yerinde inceledi.

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube üyeleri ve şubenin Kocaeli Üniversitesi`nde okuyan genç-İMO öğrenci üyeleri ile beraber Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Akçaray 2. Etap Tramvay Projesi ve Seka Kongre Merkezi şantiyesine teknik gezi düzenledi. Üyeler gezi kapsamında şantiye alanında projenin teknik özellikleri hakkında bilgiler edindi.

Yaklaşık 50 kişinin katılımıyla düzenlenen teknik gezide mühendislere proje ile bilgiler verildi.. Tramvay şantiyesi incelemesinin ardından katılımcılar Türkiyenin en büyük endüstriyel dönüşüm projesi olan Sekaparkta yer alan eski Mannesman Fabrikasında yapımı devam eden Seka Kongre Merkezi inşaatı şantiyesini de gezme fırsatı buldular. Katılımcılara projenin teknik bilgileri ve bazı uygulamalarının yanı sıra yapılan hattın çeşitlerini, sınıflarını ve imalat aşaması anlatıldı. Akçaray 2. Etap Tramvay Projesi`nin şu ana kadar 2,2 kilometre imalatının tamamlandığını, çalışmaların gece de devam ettiği belirtildi.

FAYDALI OLDU
İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut, teknik gezinin üyeleri için çok faydalı olduğunu ifade ederek, “Raylı sistem hattını, projesini, aşamalarını teknik olarak inceledik. Üyelerimiz inşaat imalatlarıyla ilgili aşamaları, rayların dengelenmesi gibi teknik imalatları gördüler. Büyükşehir Belediyesi`ne bizleri bu fırsatı verdiği için teşekkür ederiz” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.