İstanbul Havalimanına Taşınma Tarihi GüncellendiAtatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gerçekleştirilecek olan transfer programı yeniden açıklandı.

Üçüncü havalimanı ya da resmi adıyla İstanbul havalimanı için bir “NOTAM” yayımlandı. Havacılara uçuş ve yer emniyetini etkileyebilecek önemli gelişmeleri aktarmak için yayımlanan bildiriye (NOTAM) göre; 1 Mart’ta Türkiye saatiyle 02.59’da başlayacak olan transfer işlemleri 3 Mart 00.00’da sona erecek.

Avrupa Havacılık Bilgi Hizmetleri Veri Tabanı’nda da transfer programında yayımlanan bildiride taşınma işlemlerinin aşamalı olarak uygulanacağı ve 28 Şubat 2019 saat 23:59 UTC’ye (TSİ 1 Mart 02:59) kadar İstanbul Havalimanı’nı sadece, THY’nin önceden müsaade edilen uçuşları tarafından kullanacağı bilgisi paylaşıldı. İşte yayımlanan taşınma programı:

-Taşınma süreci 1 Mart 2019 saat 03:00’de (00:00 UTC Eşgüdümlü Evrensel Zaman) başlayacak, 3 Mart 2019 saat 00:00 bitecek.
-45 saatlik süreçte; İstanbul Atatürk Havalimanı LTBA (Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü ICAO kodu) ve İstanbul Havalimanı (LTFM) sadece base (üssü Atatürk Havalimanı olan) taşıyıcıların seferlerine açık olacak.
-45 saatlik süreçte iki havalimanı da müşterek saatlik azaltılmış kapasite ile işletilecek.
-İki havalimanı birlikte saatlik 35 iniş ve saatlik 35 kalkış olmak üzere toplam saatlik kapasitesi 70 olarak uygulanacak. (Milligazete)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.