Kocaeli Büyükşehir’de Ulaşım Daire Başkanı Görevden Alındıkocaeli buyuksehirde ulasim daire baskani gorevden alindi
kocaeli buyuksehirde ulasim daire baskani gorevden alindi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde ani görev değişikliği. Ulaşım Daire Başkanı Ayşegül Erdoğan Yalçınkaya, Fen İşleri Daire Başkanlığına mühendis olarak görevlendirildi.

TOLGA CANKAYA
Yerine ise Yol Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürü Tolga Cankaya daire başkanı olarak atandı. Sürpriz görev değişikliği ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesindeki tek kadın daire başkanı ve üst düzey yönetici de görevinden ayrılmış oldu.

MUSTAFA ALTAY İLE
Ayşegül Yalçınkaya, Mustafa Altay’ın ekibindendi. Daha doğrusu Mustafa Altay’ın genel sekreter yardımcılığına gelmesinden sonra Ulaşım Dairesi Başkanlığına getirilmişti. Büyükşehir’de daha önce Ulaşım Yapıları Kontrol Şube Müdürü olarak görev yapıyordu.

BİR YILDIR İZİNDEYDİ
Seçime çok az bir zaman kala gerçekleşen bu değişiklik belediye koridorlarında da hayli dikkat çekti. Ancak Eylül 2016’da göreve başlayan Ayşegül Yalçınkaya’nın yaklaşık bir yıldır doğum izni kullandığı, iznini uzatması beklenirken ani bir kararla daireye ve işinin başına döndüğü ifade ediliyor.

2 OCAK GÜNÜ
Yılbaşından hemen önce makamına oturan ve imzalarını atmaya başlayan Yalçınkaya, sadece birkaç gün sonra, tam olarak 2 Ocak Çarşamba günü görevinden alındı, eşinin de görev yaptığı Fen İşleri Dairesi’ne mühendis olarak görevlendirildi. Zaten ulaşım dairesine yaklaşık 6 aydır, Tolga Cankaya vekâlet ediyordu. Cankaya yeni görevine asaleten atandı.

MONORAY TEZİ
1976 İzmit doğumlu.
Özel Kocaeli Koleji mezunu. Ön lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi İnşaat bölümünde tamamladı. 2002 yılında Yakın Doğu Üniversitesi (NEU) İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2011 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında “Monoray Ulaşım Sisteminin Kocaeli İlinde Uygulanabilirliğinin Araştırılması” konulu tez çalışması ile yüksek lisansını tamamladı. Tolga Cankaya, evli ve 1 çocuk babası.

İYİ DERECEDE İNGİLİZCE
2002 – 2006 Yılları arasında Kocaeli’nde özel sektörde bina ve endüstriyel tesis inşaatlarında saha mühendisi ve şantiye şefi olarak görev yaptıktan sonra Nisan 2006 tarihi itibari ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmaya başladı. Sırasıyla Fen işleri Dairesi başkanlığı Etüt Proje ve Keşif Şube müdürlüğünde proje kontrol mühendisi ve proje yapım ve kontrol şefi olarak görev yaptı. 2012 Eylül ayı itibarı ile Yol Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürlüğünde görevlendirilen Cankaya, sırasıyla Derince-Körfez İlçeleri Bölge sorumluluğu, 1. Bölge Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ocak 2015 tarihinden itibaren Ulaşım Dairesi Başkanlığı Yol Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürü olarak görevlendirilen Cankaya iyi derecede İngilizce bilmektedir. Tolga Cankaya, Ocak 2019 itibariyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde Ulaşım Daire Başkanlığına getirildi. (EnKocaeli)

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.