Konu Lojmanlar’sa Hedef TÜDEMSAŞ’tırkonu lojmanlarsa hedef tudemsastir
konu lojmanlarsa hedef tudemsastir

Gündemde yer alan TCDD’nin üç bağlı ortaklıklarının (TÜDEMSAŞ ,TÜLOMSAŞ TÜVASAŞ ) birleştirilme konusu TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü’nü Durağan bir sürecek sokmuştur.

Yanlış politikalar nedeniyle 2019 Yılında TÜDEMSAŞ’a Yatırım için ödeneğin ayrılmadığı bilinmektedir. Yatırım olmaması imalat ve tamiratın yapılmayacağı kısacası TÜDEMSAŞ’ın paisfize edilmek istenmesi anlamına gelmektedir.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası (Udem-Hak Sen)konu ile ilgili gerekli yerlere yazışma yaparak birleştirilme projesinin yanlış olduğu noktasında görüşlerini belirtti.

Udem-Hak Sen, cevap olarak hişbir bilginin gelmediğini belirtti. Seçim öncesi diye TÜDEMSAŞ ve TCDD 4 Bölğe lojmanlarının satılması yada kiralanması olayı gündemden geçici olarak kaldırldı. Seçimden sonra kiralama yada satışın yapılacağı duyumu Udem-Hak Sen’i ve lojmanlarda oturan personeli derinden üzdü. Özellikle cadde üstü ve bahçeli lojmanların ilk etapta elden çıkarılacağı konusunun ardından gelecek ilk uyğulama TÜDEMSAŞ’ın 410 bin metrekare arsası olduğunu herkes bilmekte. Diyoruzki “Konu Lojmanlar’sa Hedef TÜDEMSAŞ’tır”.

Ulaştırma Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah PEKER, ne TÜDEMSAŞ’ı nede lojmanları kimseye yedirmeyeceğini Türkiyenin bir hukuk ülkesi olduğunu çalışanlarında haklarını savunacaklarını belirterek, lojmanları birilerine ticari alan olarak açmak isteyen kişilere, lojmanlarda oturan personelin nerede ikamet edeceğini umaursamayan sahıslara, diyoruzki TÜDEMSAŞ’tan ve lojmanlarından elinizi çekin diye konuştu.

PEKER, Sivas halkına ve TÜDEMSAŞ’a iyilik yapmak istiyorsanız hep birlikte kuruma sahip çıkalım. Birleştirilme yapılacaksa hazır bulunan Genel Müdürlük ,Genel Müdür Yardımcılığı ve Daire başkanlıklar kadrosunun kalkmaması ve üç bağlı ortaklığın yönetim yerinin TÜDEMSAŞ olması en haklı talebimizidr dedi.

Sivasın ekonomik ve istihdam olalarak can damarı olan TÜDEMSAŞ şu halde bile mahalli ve Ulusal piyasaya 10 milyon TL sıcak para akıtmakta, Sivas esnafına giden bu paranın önü kesilirse Sivas’ta bir çok iş yeri kepenk kapatacaktır. Bu uygulama neticesinde işsizlik artacak ve suç oranıda artacaktır.

Ulaştırma Demiryolu Çalışanları Sendikası olarak tüm Sivas Milletvekillerine ve Belediye Başkan adaylarına buradan çağı yapıyoruz Lütfen TÜDEMSAŞ’a sahip çıkalım ve dahada büyütelim.

Abdullah PEKER
Ulaştırma Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı
Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.