Almanya’nın Altı Eyaletinde Hidrojen İle Çalışan Tren Tanılıyor



Alstom’un Coradia iLint’i Ocak ayı sonundan Şubat 2019’un ortasına kadar Almanya’da turnede. Hidrojen yakıt hücreli tren dünyada türünün ilk örneği. Alstom, altı federal eyalette kullanıma hazır hidrojen teknolojisini ve elektriksiz hatlar için emisyon içermeyen bir alternatifi tanıtacak. Roadshow Rheinland-Pfalz’da başlayıp Baden-Württemberg, Saksonya, Thüringen, Berlin ve Brandenburg’da devam edecek.

Jörg Nikutta Almanya ve Avusturya Alstom Genel Müdürü “Bu Roadshow , yolcular, medya ve politik paydaşların Coradia iLint hidrojen trenimizi tanımaları için harika bir fırsat. Teknolojimiz kullanıma hazır. Elektriksiz veya kısmen elektrikli hatlar için mevcut çevre dostu bir alternatifi temsil ediyor ve dizel çoklu ünitelere kıyasla çok daha sessiz ve konforlu bir tren” dedi .

Eylül 2018’den bu yana, Alstom’un ilk iki hidrojen treni Elbe-Weser ağında düzenli yolcu taşımakta. 2021’den itibaren Landesnahverkehrsgesellschaft Niedersachsen (LNVG), Cuxhaven, Bremerhaven, Bremervörde ve Buxtehude arasında 14 adet çevre dostu yakıt hücreli Coradia iLints treni yolcu taşımak için kullanacak.

Coradia iLint, çekiş için elektrik gücü üreten bir hidrojen yakıt hücresiyle çalışan dünyanın ilk yolcu trenidir. Bu tamamen emisyonsuz tren, sessizdir ve yalnızca su buharı ve yoğuşma yayar. Coradia iLint birkaç yenilik de içeriyor: temiz enerji dönüşümü, pillerde esnek enerji depolanması ve akıllı güç yönetimi ve mevcut enerji. Elektriksiz hatlarda kullanım için özel olarak üretilmiş olup, yüksek performansı korurken temiz ve sürdürülebilir bir çekiş sağlar.

Coradia iLint, Fransa’da Alstom tarafından geliştirilmiştir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!



İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.