Alstom’un Elektrikli Taşımacılık Çözümü APTİS İspanya’da Test Sürecinde

alstomun elektrikli tasimacilik cozumu aptis ispanyada test surecinde
alstomun elektrikli tasimacilik cozumu aptis ispanyada test surecinde

Alstom, İspanya’daki altı haftalık bir fuarda yeni bir taşımacılık deneyimi olan Aptis’i tanıtıyor. Aptis, Barselona, ​​Madrid ve Vigo’daki yerel ulaştırma şirketleri ile birlikte test edilecek. İlk operasyonel test, Ocak ayında Barselano’da 4 Şubat’ta Madrid’te yapıldı. Roadshow 14 – 22 Şubat tarihleri ​​arasında Vigo’da devam edecek.


İspanya’nın Alstom sorumlusu Antonio Moreno “Aptis’in, çığır açan özellikleriyle İspanyol şehirleri arasındaki ilgiyi arttırmasından memnunuz. Roadshow, bir kez daha Aptis’in kentsel ortamlarda benzersiz kapasitelerini göstermek için harika bir fırsat. Yarının mobilitesine hizmet eden modern çözümler, İspanyol ulaşım otoritelerinin ilgisi olmadan mümkün olmazdı” dedi.

Müşteri hangarlarında ve gerçek çalışma koşullarında yapılan testler, Aptis’in kentsel ortamda kendine özgü özelliklerini, şarj sistemini ve Belçika Hollanda Almanya ve Fransa’da yapılan ilk başarılı testleri takiben trafiğe girme performansını değerlendirmek üzere tasarlanmıştır.

Tramvay dünyasından ilham alan bir otobüs olan Aptis, yolcular için eşsiz bir konfor deneyimi sunuyor. Araç boyunca alçak zemin ve geniş çift kapılar, yolcuların rahatça ilerlemesini ve tekerlekli sandalye için kolay erişim sağlamakta. Otobüsün önündeki ve arkasındaki panoramik pencereler ise geleneksel bir otobüsten % 20 daha fazla pencere yüzeyine sahip.

Araç, iki yönlendirilebilir dingili sayesinde kentsel ortama mükemmel uyum sağlıyor. Bu performans, özellikle otomatik park sisteminin geliştirildiği, duraklar için gerekli alanı azaltan ve yolcular için erişilebilirliği artıran otobüs duraklarında bir avantaj. Aptis geceleri bakım hangarlarında şarj ediliyor. Hızlı şarj işlemi, ters çevrilmiş bir pantograf veya Alstom’un yenilikçi zemin bazlı statik şarj sistemi olan SRS üzerinden gerçekleştiriliyor. Düşük bakım ve işletme maliyetleri ile bir otobüsün hizmet ömründen (20 yıl) daha uzun hizmet ömrü sayesinde, Aptis’in toplam maliyeti bugünün dizel otobüslerine eşit.İlk yorum yapan olun

Yorumlar