Ankara Cer Atölyeleri ve MüzesiUlusal Mimari Projesi Yarışması kapsamında, mimarlar Semra-Özcan Uygur tarafından T.C. Kültür Bakanlığı için tasarlanan proje, Ankara Atatürk Kültür Merkezi alanında yer almaktadır.

Proje çalışmaları kapsamında tarihi Cer Atölyeleri restore edilip, kullanımda olmayan tren vagonları onarım binasından Çağdaş Sanatlar Galerisi haline dönüştürülmüşdür. 11.500 metrekarelik bir alana yayılan, 10 senelik bir çalışmanın ürünü olan müzede, 4.500 metrekarelik sergi salonu, 700 metrekarelik fotoğraf galerisi, müze mağazası, 370 kişilik konferans salonu, çok amaçlı salon, kafe ve heykel parkı bulunuyor.

CerModern, sergi galerileri, fotoğraf galerisi, müze mağazası, konferans ve çok amaçlı salonu, sanatçı ikameleri, kafe ve heykelpark alanıyla sanatsal çeşitliliğe ev sahipliği yapıyor.

Sürekli yenilenen, değişime açık ve çok yönlü, “aktif bir yaşayan kültür merkezi” olma hedefiyle yola çıkan CerModern, insanların gündelik yaşamlarında sanata yer açmasını ve daha fazla kişinin sanat eserleriyle buluşmasını sağlamak için çaba sarf ediyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.