Antalya 3. Etap Raylı Sistem Hattında Test Sürüşü Yapıldı

varsak otogar arasi rayli sisteminin acilisi yapildi
varsak otogar arasi rayli sisteminin acilisi yapildi

Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesinin 12 kmlik Varsak-Otogar bölümünün resmi deneme sürüşleri Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Başkan Menderes Türel tarafından yapılan açılış ile başladı.


Yapımına 1 yıl önce başlanan 3. etap raylı sistem projesinde Varsak-Otogar arasında deneme seferleri resmen başladı. Toplamda Varsak-Zerdalilik arasında 28 km uzunluğunda olması planlanan yeni raylı sistem hattında Mart ayında yolculu seferlere başlanması hedefleniyor.

Yeni hattın Otogar istasyonuna bağlantı çalışmaları ise halen sürdürülüyor.

3. Etap Raylı Sistem Projesi Hakkında Bilgiler

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Varsak-Otogar arasındaki bölümün Mart 2019’daki yerel seçimlere yetiştirileceğini açıklamıştı. Varsak-Otogar arası 22 durak projelendirildi. Bu bölüm 15 km civarında ve ilk olarak Fatih-Meydan-Havalimanı-Expo hattına bağlanacak. Dolayısıyla ilk seferler bu hatla bağlantılı olacak. Varsak-Otogar bölümüne paralel olarak Otogar-Üniversite-Meltem-Zerdalilik arası çalışamalar da aynı anda sürdürülecek.

Büyükşehir Belediyesi, Antalya ulaşımına kalıcı ve çağdaş bir çözüm sunacak 3. Etap Raylı Sistem Projesi’ni 27 Mart 2018 Salı günü ihale etti. Kepez’e çağdaş toplu ulaşımı getirecek dev proje ile nostaljik tramvay hattı da modernize edilecek. Varsak- Zerdalilik arasında olacak 25 kilometrelik hatta 38 adet hemzemin 1 adet yeraltı olmak üzere toplam 39 adet istasyon yer alacak. (Antalya-Ulasım)


İlk yorum yapan olun

Yorumlar