Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro İnşaatı Hızla İlerliyorgayrettepe istanbul havalimani metro insaati hizla ilerliyor 1
gayrettepe istanbul havalimani metro insaati hizla ilerliyor 1

2016 yılında temeli atılan, İstanbul Havalimanı- Gayrettepe Metro Hattı’nın 1. etabı 2019 yılında, 2. etabı ise 2021 yılında hizmete sunulacak.

İstanbul 3. havalimanına şehir merkezinden ulaşımı sağlamak için inşaa edilen Gayrettepe – Yeni Havalimanı Projesinde çalışmakta olan Lovsuns 408 TBM, üst üste 2 ay boyunca 800 metre üzerinde kazı yaptı. Aralık ayında 813 metre, Ocak ayında ise 808 metre tünel açılan hatta çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Metro hattının hizmete girmesiyle birlikte İstanbul Havalimanı merkeze direkt olarak bağlanacak. İstanbul Havalimanı’nı şehir merkezine bağlayacak metro hattının ilk etabı 2019’da ikinci etabı ise 2021’de hizmete açılacak.

ENTEGRE OLUNAN HATLAR
Gayrettepe- İstanbul Havalimanı Metro Hattı, 37,10 kilometre uzunluğuyla Gayrettepe – Kemerburgaz – Yeni Havalimanı Metro Hattı, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüpsultan ve Arnavutköy ilçelerinden geçecek. Yeni metro ile saatte tek yönde 70 bin yolcu taşınabilecek. Hat tamamlandığında, Gayrettepe İstasyonu’nda Metrobüs ve Şişhane – Taksim – 4.Levent – Hacıosman Metro Hattı ile Kağıthane İstasyonun’da Kabataş – Beşiktaş – Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro Hattı ile entegre olacak.

İSTANBUL HAVALİMANI METRO HATTININ DURAKLARI
Gayrettepe
Kağıthane
Kemerburgaz
Göktürk
İhsaniye
Yeni Havalimanı

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.